Záměr na vybudování nového vjezdu, vrátnice a lékárny oznámil Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje, který jičínskou nemocnici provozuje, na podzim roku 2019. Součástí projektu bylo také nové placené parkoviště v areálu. Vjezd i vrátnice jsou nyní dávno hotové a fungují, na obou vchodech slibované lékárny ale stále visí nápis Mimo provoz. “Už měla být otevřená. Teď to vypadalo, že otevře 1. července, ale ani to nedopadne. Zase to něco zdrželo,” informuje návštěvníky paní za okýnkem nové vrátnice.

Nemocniční lékárna je potřebná především pro pohodlnější vyzvednutí léků návštěvníků nemocnice. Hlavně přespolní uvítají, když nebudou po návštěvě nemocnice ještě muset v centru města hledat vhodnou lékárnu. Ta nejbližší se nachází v Tylově ulici a je vzdálená více jak 600 metrů.

Podle provozně-technického náměstka jičínské nemocnice Josefa Kubíčka je lékárna dostavěná, kompletně vybavená a zdržení tak není na jejich straně. “Posudek z hygieny máme, nyní čekáme hlavně na schválení Státního ústavu pro kontrolu léčiv a další dokumenty z úřadů. Určitě to nestihneme na začátku července, pak nám to trochu zkomplikují dva státní svátky, ale doufáme, že nejpozději v půlce prázdnin lékárnu otevřeme pro veřejnost,” doplnil.

Celou stavbu kolem vjezdu do nemocnice prováděla firma HSF System SK a stála více než 36 milionů korun. Nemocniční areál si ale klid od stavby moc dlouho neužije. Už v srpnu by mohla odstartovat rozsáhlá přestavba interny. “Projekt je hotový, stará interna je odstavená a v současnosti probíhá na kraji výběrové řízení stavitele. Pokud to půjde dobře, začneme v srpnu a stavba potrvá přibližně tři roky,” uvedl Kubíček. Projekt zahrnuje demolici staré interny a výstavbu zbrusu nové budovy.