S převahou zvítězilo záporné stanovisko k této tolik diskutované stavbě. „Z přítomných šesti radních bylo pět proti výstavbě. Jeden se zdržel," řekl jičínský starosta Jan Malý.

Hlasování se zdržel druhý místostarosta Jan Jiřička. Ten ke svému postoji uvedl: „V zásadě s bioplynovou stanicí problém nemám. Viděl jsem stanice typu, která by měla vzniknout i zde v Jičíně, tedy uzavřená nezemědělského charakteru, která by nebyla zásobena smradlavou kejdou. A opravdu tak vyhraněný názor proti jejímu vzniku nemám," uvedl druhý místostarosta města.

Podobného názoru je i Luděk Havel, který však hlasoval proti a to z důvodu projektované velikosti stavby. „Takovéto zpracování odpadu má jistě i v našem městě své místo, ale nelíbí se mi vybraná lokalita," řekl Luděk Havel. I nadále tak platí postoj města, že bioplynovou stanici v průmyslové zóně nechce.
Společnost Orchideus, která za uvažovanou stavbou stojí, podala v roce 2010 žádost o vydání územního rozhodnutí o umístění stanice na pozemcích v Dělnické ulici.

„Od té doby vydal stavební úřad dvě zamítavá rozhodnutí v dané věci. V loňském dubnu podal žadatel žádost o přerušení řízení do konce roku. Poté bylo v řízení pokračováno a letos v červnu bylo vydáno poslední rozhodnutí stavebního úřadu, kterým zamítl žádost odvolatele o umístění této stavby v objektech a pozemcích bývalé mlékárny," uvedla tisková mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová s tím, že proti tomuto rozhodnutí podal žadatel opětovné odvolání.

„Právní zástupce města se k danému odvolání vyjádřil. V současné době stavební úřad zpracovává stanovisko k odvolání," dodala k průběhu kauzy jičínská mluvčí Magdaléna Doležalová.