Kdo se najedl doma, litoval, že už mu nezbylo místo na vyzkoušení všeho. Tradiční i netradiční jídlo z celého světa pak mohl zapít pivem z lokálních pivovarů, míchaným drinkem nebo chlazenou limonádou a doplnit zmrzlinou. V tropickém vedru, které o víkendu panovalo, přišlo osvěžení po vydatném jídle vhod.

Jičínský food festival už posedmé uspořádala agentura Jičín žije. Na jeden den tak Zámecký park obsadilo na sedmdesát stánků a food-trucků. Některé do Jičína jezdí pravidelně, jiné letos mlsouni mohli navštívit poprvé. Nechyběl ani kulturní program na pódiu, o který se postarali stand-up komici Na Stojáka, Iva Pazderková, Karel Hynek a Daniel Čech, nebo hudebníci Mike Cole, Shame Band, Matěj Čejchan a Brass Avenue. Přijel také MasterChef Roman Staša.

Podle naplněných břich a spokojených úsměvů se návštěvníkům akce líbila, i když zazněly i stížnosti na stokorunové vstupné a vyšší ceny u stánků. Všeobecné zdražování se tedy projevilo i zde. Davy spokojených návštěvníků to však ani letos neodradilo.