Například na III. základní škole se výměny dočkalo osvětlení a podlahy ve staré budově, objekt byl vymalován, instalovány byly žaluzie. „Celkem jsme investovali 320 tisíc korun,“ říká ředitel Miloš Vejvoda. Pochlubit se mohou především sportovním zázemím, tělocvičnou, kde je i horolezecká stěna, a novým moderním venkovním sportovištěm.
Na drobnou údržbu se zaměřili i na I. ZŠ, na řadě byl nátěr oken, došlo k vybavení učebny pro eurouniverzitu, kde přibyla interaktivní tabule. Vedení pak doufá, že vyšší rychlost nyní nabere i záměr vybudovat v největší jičínské základce tělocvičnu, po které zde volají už několik let. Zatím byla zadána dokumentace. „Než půjdu do důchodu, musím se v ní proběhnout,“ říká ředitel Josef Kužel.

Tělocvična na "čtyřce"

Na IV. základní škole už rekonstrukce tělocvičny probíhá, hotová má být do listopadu, náklady jsou odhadovány na 15 milionů korun. Nevyhovující luxfery, které praskaly a úlomky skla padaly na podlahu, kde ohrožovaly sportující děti, budou nahrazeny. „Sice nám to teď zkomplikuje výuku tělesné výchovy, ale to už musíme vydržet,“ říká ředitel Zdeněk Procházka. O prázdninách došlo také k výměně rozvodů a podlah ve školní jídelně, která tak splní náročné hygienické požadavky. Zřízena byla také odpočinková místnost pro děti s handicapem. Využívat ji bude především autistický žák.

Střecha a nábytek

Na II. základní škole stihli o prázdninách vymalovat, dokončit úpravy střechy a pořídit nový nábytek do prvních tříd a družiny. Pokračovat budou jednání o školičce, na jejíž rekonstrukci apelovali prostřednictvím petice i rodiče. Nyní se totiž objevil nový návrh, bude prověřena možnost využití půdních prostor místo generální rekonstrukce objektu školičky.