Hranice území působnosti nové regionální značky budou kopírovat turistickou oblast Podzvičinsko (Podkrkonoší).

V současné době je značení zavedeno v 8 oblastech, kde se setkalo s velkým ohlasem – Krkonoše, Moravský kras, Vysočina, Beskydy, Moravské Kravařsko, Górolsko Swoboda, Orlické hory, Šumava.
V Beskydech byly například certifikovány výrobky z ovčí vlny, dřevořezby, pivo, keramika, v Moravském Kravařsku uzené a pekařské výrobky, v Orlických horách včelí produkty, pálenka, koláčky, v Krkonoších medovina, sněžnice, šperky, perličkové vánoční ozdoby apod.

Cílem značení místních výrobků je zviditelnit region „PODKRKONOŠÍ“ a pomoci zdejším výrobcům, podnikatelům, řemeslníkům, ovocnářům, zemědělcům.

Značka usnadní orientaci zákazníkům - a to jak turistům, kteří si chtějí odvézt skutečně pravý suvenýr z Podkrkonoší, tak místním obyvatelům, kteří chtějí nákupem podpořit především „své“ podkrkonošské výrobce. V pondělí 26. května od 16.30 hodin v Ostroměři na obecním úřadě pořádá MAS Podchlumí o.s. již 3. informativní seminář k tomuto značení, na který jsou zváni všichni výrobci, podnikatelé, zemědělci z Podkrkonoší.

Na tomto semináři mimo jiné se bude rozhodovat o podobě loga a názvu značky. Svoji účast potvrďte na e-mail: info@holovousy.cz

Další informace ke značení naleznete také na www.doma ci-vyrobky.cz IC Holovousy