VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové busy na Libáňsku

Jičínsko - Celý rok jsme informovali o marné snaze některých představitelů samospráv na zachování železniční dopravy na trati 063 Kopidlno – Dolní Bousov. Od neděle 9. prosince byl tento způsob dopravní obslužnosti nahrazen v pracovní dny autobusy.

10.12.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Radmila Šepsová

Nová linka plně nahradí všechny vlaky, navíc pojede nový dopolední spoj v 9 hodin z Kopidlna do Rokyt〜ňan a večer pojede nový autobus po 22. hodině z Jičína do Libáně.


„Vlaky na trati 063 v úseku Kopidlno – Dolní Bousov patří dlouhodobě mezi nejméně využité spoje v kraji, za celý den využije vlaky méně než 80 cestujících. Královéhradecký kraj preferuje železnici jako hlavní páteř dopravy, malé přepravní proudy však zajistí levněji autobus, který navíc lépe obslouží obce, které neleží přímo u železnice.“ informuje ing. Vladimír Záleský, jednatel společnosti OREDO, která pro kraj organizuje regionální dopravu, a pokračuje: „Trať míjí důležitá sídla, například vzdálenost nádraží od Libáně je 2 km. Trať je navíc trasována mimo hlavní přepravní proudy, většina lidí zde proto již dnes cestuje autobusy.“


Na trati 063 jezdilo dosud v pracovní dny 6 párů vlaků. Od včerejška místo nich pojede sedm párů nových autobusových spojů.
„Náhrada za vlak bude více než stoprocentní. Místo každého vlaku pojede autobus, navíc dopoledne bude doprava rozšířena o nový spoj v 9 hodin z Kopidlna do Rokytňan a zpět, který umožní lidem například dopravu na nákupy nebo k lékaři. Také návaznost na vlaky je vyřešena, autobusy budou zajíždět k železničním stanicím v Dolním Bousově a Kopidlně,“ informuje ing. Tomáš Jurček, technolog společnosti OREDO.

Skoro žádná změna

Pro cestující, kteří dnes využívají vlak, se nic nezmění, pouze místo vlaku pojede autobus. Ten navíc obslouží centra obcí Libáň a Rokytňany, jejichž docházková vzdálenost k železničním zastávkám je 2 kilometry. Zastupitelstva obcí Libáň a Rokytňany návrh na zavedení autobusů místo vlaků schválila a deklarovala, že nová autobusová linka zlepší dopravní obslužnost a bude pro ně přínosem. O víkendech opět pojedou vlaky, takže trať nebude zrušena.


Díky možnosti využití autobusu i pro další trasy a nižším provozním nákladům oproti vlaku bude možné zavést další nový autobusový spoj. „Každý pracovní den pojede nový autobusový spoj z Kopidlna přes Libáň do Jičína ve 20.50, zpět pojede po stejné trase z Jičína po 22. hodině. Tento autobus umožní cestujícím dopravu z Jičína z odpolední směny. Díky tomu se obcím Staré Místo, Veliš, Bukvice, Střevač, Bystřice, Sedliště, Staré Hrady, Libáň a Kopidlno zlepší dopravní obslužnost,“ dodal Jurček. (S použitím materiálu spol. OREDO)

Den 9. prosinec byl změnou jízdních řádů:


Jičínsko - V souhrnu uvádíme nejpodstatnější změny týkající se okresu Jičín :
Na lince 630010 Hradec Králové-Hořice-Jičín-Liberec je zaveden nový autobusový spoj s odjezdem v 5.20 hod. z Hořic a v 5.50 hod. z Jičína do Liberce. Vratný spoj z Liberce do Hradce Králové odjíždí ve 13.00 hod. přes Jičín a Hořice.
Na lince 630047 Hořice-Miletín-Dvůr Králové je opožděn o 10 minut první ranní spoj z Hořic do Dvora Králové na 4.35 hod. z Hořic. U této linky je také uspíšen odjezd spoje č.10 z Miletína na 7.20 hod.

 


Novinkou od letošních změn je, že dojde v pracovní dny k nahrazení vlaku na trati 063 Bakov nad Jizerou-Dolní Bousov-Kopidlno autobusy. Bude to v úseku Kopidlno – Dolní Bousov, a autobusy budou jezdit dle jízdního řádu linky 630063 Kopidlno-Libáň-Dětenice-Dolní Bousov.
Další novinkou je zřízení nové autobusové zastávky v Popovicích u cihelny ve směru na Jičín, a to na linkách 630070 Jičín – Slavhostice – Nový Byd〜žov, a 630080 Jičín-Vysoké Veselí-Nový Bydžov. Budou zde zastavovat dva ranní školní spoje po 7. hodině.


K novému večernímu autobusovému spojení dojde na lince 630073 Jičín-Libáň. Jsou zde přidány také nově zastávky Jičín, Continental a Jičín, Hradecká. Večerní spoj bude odjíždět v pracovní dny ve 22.10 hodin od Continentalu a ve 22.15 z autobusového nádraží do Libáně. Tímto spojem se bude možné také přímo dopravit i do Kopidlna. U této linky došlo k uspíšení dopoledních spojů č. 11 a 15 , aby na ně v Libáni navazovaly nové autobusové spoje do Dolního Bousova, které jedou přes Dětenice, Dolní a Horní Rokyt〜ňany. V neděli je také uspíšen spoj č. 23 o 30 minut a bude odjíždět ve 14.05 hodin z Jičína.


Na lince 630075 Jičín-Hořice-Hradec Králové je uveden spoj s odjezdem v 5.20 hod. z Hořic do Jičína (příjezd v 5.49 hodin), který v tomto úseku bude obsluhovat všechny zastávky. Tento autobusový spoj pokračuje z Jičína přímo do Liberce.


Na lince 630087 Jičín-Nová Paka je u spoje č.25 s odjezdem v 16.30 hodin z Jičína,aut.nádr. zařazeno zastavování na Hradecké a u Continentalu.
U dálkové autobusové linky 630085 Hořice-Lázně Bělohrad-Jičín-Mladá Boleslav-Praha jsou zrušeny páteční spoje č.11 (v 11.15 h. z Jičína do Prahy ) a 8 (v 15.05 hodin z Prahy do Jičína). Spoj č. 22, který odjíždí v 15.45 hod. z Jičína do Lázní Bělohrad, bude zastavovat v Jičíně také na zastávce Hradecká a u Continentalu. Pondělní posilový spoj č. 7 z Jičína pojede o 5 minut dříve a příjezd do Prahy bude v 6.45 hodin.


Dále došlo u řady linek k úpravě jízdních dob jednotlivých spojů, a to především zkrácením jízdní doby. Důvodem je přání naší dopravní společnosti o rychlejší a tím i kvalitnější cestování v našich autobusech. O jednotlivých změnách je potřebné se informovat přímo z jízdních řádů, které jsou v knižním vydání v prodeji již od 5. prosince 2007, a to jak v informačních kancelářích a knihkupectvích, tak i v autobusech a také na webových stránkách www.csadsm.cz. (ČSAD Semily, a.s.)

Nové jízdní řády:

10.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov POMOCNÝ/-Á STAVEBNÍ DĚLNÍK/-ICE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: POMOCNÝ/-Á STAVEBNÍ DĚLNÍK/-ICE, V případě zájmu pište na email: voronyuk@seznam.cz nebo volejte na 777 754 540., Požadujeme: praxe v oboru stavebnictví výhodou., Časté vysílání na pracovní cesty po celé ČR, jedná se o práci ve výškách. , Vhodné i pro cizince na krátkodobé povolení.. Pracoviště: Vladyslav voronyuk-pracoviště, 506 01 Jičín 1. Informace: Vladyslav Voronyuk, +420 776 237 754.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 060 Kč

Prodavači smíšeného zboží PRACOVNÍK/-CE OBCHODNÍHO PROVOZU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14060 kč, mzda max. 16260 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: PRACOVNÍK/-CE OBCHODNÍHO PROVOZU - oddělení pekárny, pultů a doplňování na oddělení ovoce a zelenina (noc/noc) - pracoviště Jičín., V případě zájmu se dostavte během otevírací doby k pultu informací prodejny. Můžete psát i na e-mail: 11028paf@cz.tesco-europe.com, bližší informace PO-PÁ od 8.00-14.00 hod na tel.: 725 885 727 pí Petříková., , V ČEM JE PRÁCE NA OBCHODNÍCH JEDNOTKÁCH SPECIÁLNÍ?, Jsme v přímém kontaktu s lidmi, pro které tohle všechno děláme. S našimi zákazníky. Každý den se staráme o jejich spokojenost. Snadno poznáme, že děláme svou práci dobře; spokojeného zákazníka nepřehlédnete., , JAKÁ BUDE VAŠE ROLE U NÁS?, Jako pracovník/ce obchodního provozu jste pro nás tou nejdůležitější osobou na prodejní ploše. Díky vám naši zákazníci dostanou to nejlepší zboží a budou se při nákupech cítit příjemně. Jednoduše řečeno, vaším nejdůležitějším úkolem je udělat našeho zákazníka spokojeného. Navíc každý den je jiný a vy se tak určitě nebudete nudit - můžete si vybrat, zda budete pracovat jako pokladní, na pultech s lahůdkami nebo doplňovat zboží. Budete kontrolovat, aby bylo zboží v regálech doplněno a zda je zajištěna čerstvost produktů a záruční lhůta. A samozřejmě, když vás zákazník požádá o pomoc, budete se mu snažit co nejlépe poradit a nezapomeňte, že s úsměvem jde všechno lépe., , JSTE PRO NÁS TEN PRAVÝ/Á?, - Povídáte si rádi s lidmi a ochota pomoci pro vás není cizí slovo , - Pracujete rádi v týmu a je pro vás důležitá dobrá atmosféra , - Snažíte se dívat na prodejní plochu očima zákazníka, aby u nás měl skvělý zážitek z nakupování , - Nevadí vám práce na směny, - Nemusíte být expert - všechno potřebné vás naučíme , - Pozice pracovníka obchodního provozu rozhodně nemusí být posledním krokem -podporujeme, kariérní růst a váš rozvoj , - Při výběru pracovních směn se vám snažíme vyjít maximálně vstříc. Můžete si u nás vybrat i částečný úvazek nebo brigádu. Nemusíte se tedy rozhodovat, co je pro vás nejdůležitější - zda je to rodina, volný čas nebo kariéra , - získáte slevu 10 % na každý nákup v síti Tesco (po 6 měsících), - Využijte až 6 dní rekondičního volna na základě počtu odpracovaných let, - Můžete se účastnit mnoha aktivit a událostí, které organizujeme pro vás, vaši rodinu i děti, - Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Tesco stores čr a. s., jičín, Hradecká, č.p. 1104, 506 01 Jičín 1. Informace: Petra Petříková, +420 725 885 727.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč

Odborní pracovníci v oblasti správy školství, kultury a zdravotnictví REFERENT/-KA PAMÁTKOVÉ PÉČE. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč, mzda max. 28320 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: REFERENT/-KA PAMÁTKOVÉ PÉČE , , Uchazeč je státním občanem ČR nebo je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt, dosáhl věku 18 let, je způsobilý k právním úkonům, je bezúhonný, ovládá jednací jazyk, absolvoval vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání v oborech - architektura, pozemní stavitelství, dějiny umění, historie nebo další příbuzné obory, přednostně se zaměřením na památkovou péči. Dále má dobré komunikační schopnosti, pracuje na PC, vlastní řidičský průkaz sk. B, vítána zvláštní odborná způsobilost pro správní činnosti při památkové péči a správě sbírek muzejní povahy a znalost cizího jazyka., , Zaměstnanecké výhody:, 5 týdnů dovolené, stravenky, další zaměstnanecké benefity, , Pozice je vhodná i pro osoby zdravotně znevýhodněné., Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou po dobu MD a RD., , Přihlášky do výběrového řízení obsahují jméno, příjmení, titul uchazeče, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého bydliště, číslo občanského průkazu, datum a podpis uchazeče. , K přihlášce se připojí strukturovaný životopis uchazeče, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší tří měsíců, ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, popř. další doklady prokazující odbornost uchazeče. Uvítáme telefonický a elektronický kontakt na uchazeče., , Přihlášky v písemné podobě se všemi požadovanými doklady musí být doručeny na adresu Městský úřad Jičín, Žižkovo nám. 18, 50601 Jičín, k rukám vedoucího Městského úřadu Jičín, Ing. Petera Bareše, nebo odevzdány na podatelně MěÚ do 16. srpna 2018., , Pro bližší informace kontaktujte pana Mgr. Martinu Mezeru na e-mailové adrese: mezera@mujicin.cz, tel.č. : 493 545 190, případně osobně na adrese společnosti: Město Jičín, Žižkovo nám. 18, 506 01 Jičín. Pracoviště: Město jičín, Žižkovo náměstí, č.p. 18, 506 01 Jičín 1. Informace: Martin Mezera, +420 493 545 190.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/-ka MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 28. Poznámka: V případě zájmu posílejte životopisy na e-mail: jobs@cscargo.cz, případně volejte na tel.: 724 741 258 Havelka., Požadujeme základní vzdělání, ŘP sk. C+E, praxe v MKD výhodou, profesní průkaz způsobilosti řidiče, kartu do tachografu, psychologické vyšetření. Vhodné pro absolventy, občany EU, cizince na zaměstnanecké karty. Nabízíme PP na dobu neurčitou, náborový příspěvek.. Pracoviště: C.s.cargo a.s. jičín, Hradecká, č.p. 1116, 506 01 Jičín 1. Informace: Jindřich Havelka, +420 724 741 258.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Lípy na oslavu založení republiky

Ilustrační foto.

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Jubilejního country festivalu Pod Hůrou se dočkáte v sobotu

Lázně Bělohrad - Dvacátým ročníkem country festivalu Pod Hůrou ožije v sobotu od 14 hodin zámecký park v Lázních Bělohradu.

Setkání s fotografem v Libošovicích

Libošovice - Místní knihovna zve širokou veřejnost do Galerie na návsi na slavnostní uvedení prázdninové výstavy, a to v sobotu 21. července od 16 hodin.

Park pulsoval romskou hudbou

Jičín - Koncert Jana Bendiga přilákal do zámeckého parku mnoho jeho příznivců a především fanynek. Na pódium přivedl i novou chlapeckou kapelu Roma Boyz, které dělá producenta.

Do Roškopova se vracejí jako domů

Roškopov /FOTO/ - Další z dílen přivítala v tomto týdnu děti z celé republiky. Originální roškopovský tábor je tak oblíbený, že během hodiny jsou většinou všechny dílny zabukovány.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT