Hradec Králové přivítá ve dnech 20. – 22. srpna osmý ročník Hip Hop Kempu 2009 a v Trutnově se koná dvaadvacátý ročník Open Air Music Festival 2009. Ve východočeské metropoli se očekává až dvacet pět tisíc fanoušků hip hopu, Trutnov se připravuje na dvacet tisíc posluchačů. České dráhy posílí ve čtvrtek 20. a v pátek 21. srpna spoje do Hradce Králové a Trutnova. Účastníci Hip Hop Kempu mají vstupenky s 10% slevou, pokud pojedou vlakem.

Desetiprocentní slevu na vstupném získá každý, kdo předloží na místě jízdenku ČD ( s cílovou stanicí Hradec Králové). Den platnosti jízdenky musí odpovídat nákupu vstupenky. Účastníci festivalů můžou pro cestu do Hradce Králové a Trutnova využít pravidelné spoje. Do Hradce Králové se lze dostat přímými vlaky z Prahy, Pardubic a Liberce i dalších měst východočeského regionu. Pro příjezd vlakem z jižní a severní Moravy cestující můžou využít některý z mnoha dálkových spojů zastavujících v Pardubicích, kde se dá pohodlně přestoupit na vlaky směr Hradec Králové. Pořadatel akce připravil speciální autobusovou dopravu, která zdarma přepraví návštěvníky z hradeckého vlakového nádraží až do Festivalparku. České dráhy posílí pravidelné spoje o vagony navíc především od Prahy a Pardubic.

Do Trutnova jezdí rychlíky a spěšné vlaky z Prahy, Hradce Králové a ze směru Chlumec nad Cidlinou. České dráhy posílí pravidelné spoje o vagony navíc jak od Hradce, tak od Chlumce a Staré Paky.

Pokud lidé cestující v rámci kraje, nabízejí České dráhy krajskou síťovou jízdenku REGIONet. S krajskou síťovou jízdenkou REGIONet, která platí ve zvoleném kraji jeden den, ušetří zákazníci v létě 34 %. Běžně stojí REGIONet 150 korun, přes léto za něj zaplatí jen 99 korun.

Pro cestování můžou lidé využít síťovou jízdenku Českých drah SONE+ ve variantě pro osobní a spěšné vlaky. Ta až do 22. září platí nejen o víkendu, ale i ve všední dny. Za 150 korun tak České dráhy nabízejí celodenní putování osobními i spěšnými vlaky po celé naší vlasti ve skupině až pěti osob, kdy maximálně dva jsou starší 15 let. Pro cesty lze využít i další slevy, např. skupinovou slevu.

Bližší informace o letních nabídkách získáte na stránkách www.cd.cz/akvizice, www.cd.cz/regionet a www.cd.cz/sone. Radka Pistoriusová, regionální mluvčí Českých drah, a. s

Informace o Českých drahách, a. s.

Osobními vlaky Českých drah, a.s., cestovalo v roce 2008 přes 175 milionů cestujících. V této oblasti se společnost řadí mezi přední dopravce Evropské unie. V počtu cest na jednoho obyvatele patří ČD mezi novými členskými zeměmi EU první místo.

Velká pozornost je věnována modernizaci vlaků a rekonstrukcím stanic. V roce 2009 nasadí České dráhy do provozu nové vlaky v hodnotě 4,5 miliardy korun. České dráhy provozují mimo jiné rychlovlaky pendolino, a to pod značkou špičkového produktu SC Pendolino. Pokračuje výroba moderních patrových příměstských vlaků, na regionálních tratích se nasazují modernizované motorové jednotky Regionova.

České dráhy také kladou velký důraz na zlepšování služeb. Postupně se rozšiřuje internetový a telefonický prodej jízdenek. Prostřednictvím internetového eShopu a telefonického prodeje TeleTiket na lince 840 112 113 v současnosti nabízejí vnitrostátní i mezinárodní jízdenky s rezervací na více než 500 spojů kategorií R, Ex, IC, EC a SC denně.