Někteří už mají nové domovy, jiní jsou v domácích depozitech. Všechno jídlo Deník předal Vendule Novákové z občanského sdružení Místo v Nové Pace, které se stará o opuštěné pejsky. „Mám z toho velkou radost, je to paráda. Všem čtenářům moc děkuji já i naši pejsci. Jídlo nám určitě pomůže,“ řekla.

Přes 30 psů bylo odkázáno na sebe

Pomocnou ruku se rozhodli členové redakce po reportáži o více jak třech desítkách opuštěných pejsků v rodinném domě, jejichž majitelka vážně onemocněla.

Během pár měsíců se z domu stala psí bouda plná roztrhaných věcí, výkalů, chlupů a také zdravotních problémů němých tváří. Na výzvu v novinách začali čtenáři nosit nejen jídlo, ale i finanční příspěvky do kasičky na operaci a péči o fenku se zlomenou stehenní kostí. Vybralo se 420 korun.
Z dobrot měli radost i čtyřnozí miláčkové, kterým se v sobotu vše dovezlo.

Dvaatřicet psů a tři kočky zachraňovala z hrůzných podmínek i Denisa Zárybnická z občanského sdružení Toulavé tlapky, která se za nimi vydala na popud dcery majitelky.

„Nikdo si neumí představit, jaká to byla hrůza, v čem se ti chudáčci narodili! Byly to místnosti počurané, pokálené, tmavé kumbály plné blech.
Do prvního patra vedly schody pokryté opět psími výkaly a nahoře to samé. Stěží jsem zadržela slzy,“ popsala na začátku minulého prosince Deníku. I odchyt zvířat týdny odkázaných samy na sebe byl velice náročný.

Mnoho pejsků už je dnes v dobrých rukou a těm nemocným se postupně vrací zdraví a vitalita.

Osud nalezenců v jejich nových domovech můžete sledovat na stránkách občanského sdružení Místo www. utuleknovapaka.estranky.cz