Okrsková soutěž podkumburských obcí se uskutečnila na úbislavickém hřišti, další klání mezi hasiči v nedaleké obci Brdo, zápolilo se také v Popovicích.

 Úbislavické klání, kterého se zúčastnilo 9 týmů mužů a mimo soutěž celek dorostu přineslo jedno nóvum. Vůbec poprvé odstartoval závod tým dětí ve věku od čtyř do šesti let, který získal název Potěr.

 Osm kluků a jednu holčičku připravoval na požární útok Jaromír Bajer. „Dětské družstvo jsme založili vlastně jen tak z recese. Všechny nás ale překvapilo, jak to prcky baví, jak jsou nadšeni. Do tréninku se doslova zakousli.“

 Malí hasiči se shodují, že je to hašení a běhání moc príma. „A je to sranda,“ dodává Toníček. Věřme, že nadšeným začátečníkům snažení vydrží i do dospělosti.

 Po mimosoutěžním vystoupení Potěru a dorostu hasiči bojovali ve štafetě a požárním útoku.

 Nejlepších výsledků dosáhl sbor Zboží I., druzí skončili muži z Úbislavic II. a třetí místo si připsal hostující Kumburský Újezd.

Na Brdě se sešlo rovněž devět družstev, sedm mužských a dva týmy žen. Boje na zelené louce podporovalo mocně fandící publikum.

Prvenství si nakonec připsali hasiči se Staré Paky I., ze stříbrné příčky se těšila Stará Paka II. a třetí post vybojovali muži z Roškopova.