„Na Jičínsku máme uzavřeno celkem osm komunikací,“ hlásil nám ve čtvrtek ráno Zbyněk Hercík ze Správy a údržby silnic v Jičíně. Zcela neprůjezdná byla od středečního večera silnice mezi Peckou a Vidonicemi, kde přívaly sněhu nezvládla ani nasazená fréza.

Omezen byl po ránu také provoz na hlavním tahu I/16 z Horek na Novou Paku, kde byl sjízdný pouze jeden pruh a dopravu zde museli řídit policisté. Od středečního večera byl uzavřen úsek mezi Samšinou a Příchvojí, Pařezskou Lhotou a Střelčí, ze Starých Hradů do Zelenecké Lhoty a Markvartic.

Nedalo se projet ani mezi Brdem a Zbožím, mezi Hřmenínem a Rakovem i Vitiněvsí a Nemyčevsí. „Úseky se snažíme postupně zprovoznit, přednost má samozřejmě hlavní tepna na Krkonoše,“ upozorňuje nás Zbyněk Hercík. Silničáři z Nové Paky nás v poledne informují, že spojka mezi Brdem a Zbožím je průjezdná, silnice z Horek je sjízdná v obou směrech a ve Vidonicích pracuje na odstranění sněhové bariéry fréza.

Autobusová doprava nezkolabovala, všechny linky vyjely, jen některé nabraly kvůli problémům na silnicích zpoždění.

Josef Hanzlík, který má ve firmě Bus Line na starosti osobní dopravu, popisuje. „Autobusy nabraly zpoždění v rozmezí pěti až patnácti minut. Přes Svatojánský Újezd ráno vůbec neprojely, stejně i přes Hřídelec. Spoj se nedostal ani do Kyjí, problémy se vyskytly i na trase Hrdoňovice a Mladějov. Osobní vůz zablokoval dopravu i mezi Úlibicemi a Lužany, zavátá byla cesta do Příchvoje a na Cidlinu.“⋌ (kov)