Jičín vyvěsí ve dnech státního smutku kvůli polské tragédii na všech svých budovách vlajku na půl žerdi. Kde to není možné, zavlaje alespoň černá stuha. „Samozřejmě pošleme i kondolenční dopis do našeho přátelského města Swidnica,“ řekla pracovnice pro komunikaci s veřejností Městského úřadu v Jičíně Adéla Rulfová. Minutou ticha uctí památku zesnulých Poláků i při naplánovaných akcích v Masarykově divadle nebo v Biografu Český ráj před filmovým maratonem s režisérem Quentinem Tarantinem.

Hořice také vyvěsí vlajku na půl žerdi, turnaj v šipkách, který se dlouho plánoval na tento víkend, se ale rušit nebude, stejně jako jiné události. „Některé akce však začnou minutou ticha,“ vysvětlil tajemník Michal Kuchta.

Starosta Miletína Miroslav Nosek pro Deník uvedl, že na úředních a veřejných budovách budou vyvěšeny státní vlajky na půl žerdi. V pravé poledne po oba dva dny se rozezní zvony na věži a ustane hudba a provoz všech atrakcí na sobotní pouti, a to po dobu jedné minuty. Veškeré kulturní a sportovní akce se neruší.

Město Sobotka okamžitě po neštěstí odeslalo soustrastný dopis svým polským přátelům do partnerského města Subotka. I tady zavlají o víkendu české zástavy na půl žerdi.

Nová Paka rovněž vyvěsí vlajky na půl žerdi. Partnerům do polské Pieszyce bude kondolovat starosta Josef Cogan telefonicky.
Kopidlno se připojí vlajkou na půl žerdi.

Výkonný výbor Okresního fotbalového svazu Jičín doporučuje všem pořadatelům utkání a rozhodčím, aby všechna utkání hraná o tomto víkendu byla zahájena minutou ticha.