Jana Víchová:
Silnice první a druhé třídy jsou sjízdné. Na silnicích třetí třídy je ujetá vrstva sněhu, která je krytá posypem, místy jsou vyjeté koleje. Zde se vyplatí dbát zvýšené opatrnosti. Problematické úseky se nacházejí na silnici 1. třídy u Sobotky, u odbočky na Staňkovu Lhotu. Pokud jeden či dva kamiony nevyjedou kopec, hrozí zablokování komunikace.

Stejná situace se řeší na Babáku a u Kněžnice. Na Jičínsku máme šest sypačů a řídíme se podle plánu, kde jsou uvedeny i doby, za jak dlouho máme silnici ošetřit. Nejdříve sypače vyjíždějí na vozovky první třídy, poté na druhé a třetí.

,,Pokud není kalamita, myslím si, že plán splňujeme,“informuje Jana Víchová. Minulé dny byl kvůli severozápadnímu větru problém se závějemi na silnicích u obcí Příchvoj, Markvartice, Samšina, Vitiněves, Robousy, Březka, Zámostí.

Jiří Bezdíček:
Poslední dny jsou pravé zimní a jejich vývoj se rychle mění. Kdo se dívá z tepla za oknem má jiný názor, než ten, který je v závějích a vidí kolem sebe jen několik metrů, další pak jsou ti, kteří se aktívně podílejí na odstraňování sněhu a bojují s technikou v záplavách sněhu. Cestáři, obecní úřady a každý, kdo potřebuje vyjet z garáže. Vždyť jste psali, že jste připraveni a ono chumelí a fouká. Každý má jiný názor a zaručeně si myslí, že je správný a za všechno může ten druhý.

Výhled předpovědi počasí se mění po několika hodinách a meteorologové jsou opatrní a předloží Vám všehochuť a ona ta předpověď vychází. Od sluníčka až po sněhovou bouři. Stačí se podívat na večerní zprávy v televizi a uvědomit si, jaké problémy s tím jsou spojené. Technika, potřeba její údržba a oprava, sehnat náhradní díly, sehnat servis na složitou elektroniku a pak to zhasne a můžete začít znovu.

Ve čtvrtek sluníčko svítílo a zároveň chumelilo, má se přidat později sněžení avydržet zase celý den. Odhadnout, co se bude dít na území okresu, je dost složité, vždyť to se ukázalo z úterý na středu, kdy v každém koutě bylo jiné sněžení i intenzita větru, který pořádně zlobil. Asi je již jasné, že budou bílé Vánoce a sjízdnost bude zajišťovat službajako každý jiný den. Pro někoho to bude dostačující a další bude nadávat, že si to představoval jinak. Pro řidiče prosba, jezděte tak, aby vám vaše cesta nekončila v závějích, a se zdravou kůží.