Oba dva zvítězili v konkurzu, který vyhlásil kraj a nyní jen čekali na potvrzení ve funkci. Jičínský šéf Miloš Chlumský se výběrového řízení účastnil jako jediný, o vedení novopackého ústavu se ucházeli současný ředitel Pavel Matějovský a Petr Ježek.

Pavel Matějovský je v současné době v zahraničí, takže jsme s ním nemohli hovořit. Ředitele jičínského gymnázia se nám podařilo zastihnout v plném pracovním nasazení. „Jmenování mě potěšilo, děkuji za důvěru," řekl nám Miloš Chlumský, který je na vedoucím postu sedmým rokem. A s jakými vizemi vstupuje do dalších let? „Máme rozjetu řadu programů, které chceme dokončit. Hodláme podpořit spolupráci se školami v zahraničí, a to v Německu a Lotyšku. Samozřejmě plánujeme udržet kvalitu výuky," svěřuje se nám se svými plány.

Modernizace gymnázia
Ty nejbližší jsou také pracovní. Škola se pustila do budování počítačové učebny. Na počin získala 1 mil. 179 tisíc korun. „Část peněz vložíme do výukových programů, další do počítačové učebny a ještě chceme zakoupit dataprojektory a interaktivní tabule. Všechno bychom měli zvládnout do jara příštího roku," odhaduje Miloš Chlumský. Ani potom stavební ruch neutichne. V plánu je přestavba školních šaten za 4 až 5 milionů korun.

Jmenován do funkce bude od 1. srpna na dalších šest let také současný ředitel Masarykovy obchodní akademie v Jičíně Jiří Tajč. „Jsem velice rád, že mohu pokračovat ve své práci," uvedl. Ve výběrovém řízení neměl konkurenta, zúčastnil se ho sám.