Zahrnuje přestavbu domu č.p. 28 na náměstí K. V. Raise na městský úřad, rekonstrukci Památníku K. V. Raise, výstavbu autobusového nádraží a stavební úpravy náměstí K. V. Raise a Malého náměstí. Předpokládané investiční náklady se odhadují na 73,1 mil. Kč, dotace by tvořila 92,5 % z této částky, tj. 67,6 milionu korun.

Na rozvoj venkova byla zaměřena v pořadí desátá výzva vyhlášená v rámci Regionálního operačního programu Severovýchod od 5. listopadu 2008 do 30. ledna tohoto roku. „Zaznamenali jsme více než pětinásobný převis zaregistrovaných projektů,“ uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád.
Bilance desáté výzvy se sto sedmdesáti třemi předloženými projekty - sedmapadesáti v Královéhradeckém kraji – předčila všechny ostatní. „Finanční požadavky projektových týmů ale výrazně přesahují vyčleněných pět set třicet milionů korun, takže zdaleka ne všichni žadatelé uspějí,“ dodává Semorád.

Které projekty dostanou příležitost k realizaci, to bude jasné až na červnovém zasedání Výboru Regionální rady.

Z Jičínska žádá o dotace již zmíněné město Lázně Bělohrad, městys Pecka požaduje 6,57 mil. korun na rekonstrukci knihovny a okolí; město Železnice potřebuje pomoci s rekonstrukcí školního hřiště. Jde o investici za 10,06 mil. Kč; město Miletín se snaží získat prostředky na víceúčelový dům za 11,874 mil. korun, a město Kopidlno předložilo projekt na kulturní a vzdělávací centrum za 23 635 417 korun. Obec Valdice má v plánu revitalizovat náměstí Míru za 8,776 mil. korun a obec Jičíněves žádá o 8,9 milionu na rekonstrukci kulturního domu.V Holovousích se chystají na komplexní revitalizaci veřejných prostranství a budov, což představuje náklady 23 291 801 korun. Lázeňský mikroregion zkouší uspět s projektem za 23,3 mil. Kč na volnočasové aktivity a bezpečnost obyvatel mikroregionu.

Jen obce a města na Jičínsku by si z nabízeného krajíce chtěly „ukousnout“ celkem 189 587 196 korun.