Dispečerka z jičínské Správy a údržby silnic Jana Víchová Deníku potvrdila, že na Jičínsku napadlo v úterý do rána 12 centimetrů sněhu. Sypal se celou noc. Silničáři se nejprve vrhli na pluhování komunikací I. třídy, potom přišly na řadu dvojky a trojky. Nikde nebyly hlášeny problémy.

 Veřejná doprava se rovněž obešla bez větších komplikací, alespoň podle dispečera Bus Line v Jičíně Jana Šolce. Přesto řada cestujících mrzla včera na zastávkách o něco déle a nervózně vyhlížela zpožděný spoj. Na čas jely vlaky.

 Hořické Technické služby si vedou dobře, dokonce je chválil i sám starosta Ivan Doležal. Technika v úterý ráno vyjížděla v půl čtvrté. ,,Posypový materiál teď budeme doobjednávat, ale nemáme problémy. Letošní prosinec je bohatší na sněhové srážky. I když veřejnost asi nebyla moc šťastná, že na Štědrý den pršelo, nám obleva přišla vhod, silnice se vyčistily,“ informuje ředitel TS Jan Honegr.

Některé chodníky ve městě se neuklízejí, o ty se občané musí postarat sami. ,,Někde jsou vzorní, jinde naopak,“ dodává J. Honegr.