Policie nezasahovala u mimořádných případů, jen opět na silnicích řinčely plechy, ale bez zranění. Klidnou službu má za sebou městská policie, která zasahovala pouze u rvačky v Tančícím domě a vykradeného novinového stánku.

Hasiči na Silvestra neměli ani jeden výjezd, jen na Nový rok vyráželi na Doubravu u Hořic, kde závada na topném systému zapříčinila požár chaty. Ani tady nebyl nikdo zraněn. Nic mimořádného nehlásili záchranáři, kteří mají za sebou noc se sedmi výjezdy.

Jaký asi bude ten letošní rok, a co nám přinese?

S jedním přáním přichází profesor Josef Novotný, který na sklonku loňského roku získal Cenu města Jičína:

 „Vím, že jste vyslechli nebo četli hodně přání do nového roku, ale přesto bych se rád k této dlouhé řadě přidal a dovolil si popřát vám, abyste v prosinci 2009 při uvažování o právě uplynulém roce viděli, že miska oněch pomyslných vah s úspěchy, radostmi, veselou myslí a zdravím je hodně dole a o hodně plnější než ta druhá se starostmi a neúspěchy.

Tahle druhá miska s životními překážkami tam ale také jistě bude a je to tak dobře, protože bez ní bychom si nedokázali vážit té první. Byl bych také rád, abychom v té první misce našli hodně tolerance a pochopení pro druhé a porozumění druhých pro nás a hodně sil a trpělivosti při zdolávání a překonávání nesnází. A také to, že nám Jičín zase o něco zkrásněl a že se nám v něm dobře žije. Mějte se hezky, a nejenom v tomto roce.“