Ne – na takového rozumbradu nebo správněji vševěda si netroufám ani ve snu myslet. Já se prostě snažil probrat z různých oborů takové rady, případy v našem životě nejčastější, nepotřebnější. Proto se na mne, vážení čtenáři – čtenářky, nezlobte, nenajdete-li tam vše, co byste chtěli znát. Nuže, začínáme.

10 různých zajímavých rad

1)Blíží se Vánoce, a proto dobrá rada, jak nám vánoční stromeček vydrží déle čerstvý. Jednoduše, když jej dáme do kbelíku s vodou smíchanou s glycerinem.
2)Střepiny skla nejlépe sesbíráme na kousek navlhčené vaty.
3)Broušené sklo (krystal) myjeme vlažnou vodou ovšem se solí, a hlavně též čistíme jemným kartáčem.
4) Kouř cigaret je nepříjemný a drží se dlouho v místnosti. Zbavujeme se jej tak, že v místnosti pověsíme molitanovou houbu namočenou v octě. Babička také radila: stačí ji vložit takto namočenou do misky na skříň. Houba kouř pohlcuje, odstraňuje nepříjemný pach z cigaret.
5)Desky mramorové – čistíme hadříkem namočeným do octa se solí, oplachujeme vlažnou vodou.

6)Zašpiněné karty hrací čistíme přetíráním vatičkou namočenou v čistém lihu nebo i v kolínské vodě. Nakonec přeleštíme suchým hadříkem.
7) Kartáče a smetáky vymyjeme ve vodě s trochou mýdla, do které přidáme na 1 l vody dvě polévkové lžíce čpavku! Ovšem pozor, pereme jenom vlas, nikoliv dřevo. Vyprané kartáče zavěsíme a necháme dobře proschnout.
8) Hřebeny čistíme ponořením do teplé vody se saponátem. Po chvíli se špína uvolní a dá se snadno odstranit kartáčkem. Mezi zuby hřebenu vsuneme nataženou niť a hřebenem pohybujeme. Tak vyčistíme poslední zbytky nečistot.
9) Na pohlcení pachu v ledničce stačí do misky vysypat kypřící prášek.

10) Tělesa ústředního topení zbavujeme prachu raději pokud možno denně, aby se v místnosti nevířil. Nejlépe je namočit houbu v saponátovém přípravku. Radiátory je nutno dobře oprašovat. Na to je dobrá prachovka upevněná na vařečce nebo na ramínku na šaty.
Příště čištění různých skvrn. ⋌Bedřich Doležal.