Stavba, která byla v zimním období přerušena, se opět rozjela na plné obrátky a hotová má být v závěru května. Tříramenná okružní křižovatka s dělícími ostrůvky v jednotlivých větvích bude stát investora, Ředitelství silnic a dálnic ČR, více jak 14 milionů korun. Město uhradí budování chodníků a veřejného osvětlení.

V jakém stadiu se nyní stavba „kruháku“ nalézá, to nám popsal Miroslav Gregor, který je za zakázku odpovědný. „Termín bychom měli zvládnout, jen počasí nám nedovoluje zatím hlubší zásahy.Na kraji chodníků se nyní obnovují vodící proužky a odbočovací větev od Staré Paky se rozšiřuje včetně chodníků.

Okna u přiléhajících nemovitostí jsme vyměnili již v loňském roce, veškeré přeložky jsou také kompletní, takže nás čeká vybudování ostrůvků, středového prstence, úprava přechodů a položení povrchů. Opět chystáme omezení dopravy, tedy svedení do jednoho jízdního pruhu, a následně i řízení provozu světly. K tomu dojde na přelomu dubna a května, kdy počítáme s frézováním vozovky a položením nové asfaltové vrstvy.“

Na Jičínsku bude navíc od druhého dubna zahájena rekonstrukce vozovky I/32 mezi Jičíněvsí a Bartoušovem, kde se plánuje frézování silnice, úprava podkladní vrstvy včetně položení koberce. Doprava bude řízena semafory.

Investorem je opět Ředitelství silnic a dálnic ČR. Obnova komunikace bude stát zhruba 20 milionů korun.