Komplikace se vyskytly pouze na vozovkách v úsecích Kal – Vidonice, Borek – Želejov a Klepanda – Žďár, kde musely zasahovat sněžné frézy. V neděli dopoledne byly silnice I. třídy na Jičínsku převážně mokré, teplota se blížila k nule. Technika se vrhla na údržbu komunikací II. a III. třídy. Během víkendu nebyla na Jičínsku uzavřena žádná z vozovek.

Policisté zaznamenali od pátku do nedělního poledne celkem deset dopravních nehod, jejichž příčinou byl jednoznačně sněhový příděl na komunikacích. Z jejich pohledu byla nejhorší situace v úseku Jičín – Hradec Králové, který byl od pátečního večera do soboty odpoledne zablokován od obce Klenice, která se už ale nachází mimo náš okres.

Podle informací Zdeňka Doležala z jičínských Technických služeb se o víkendu podílelo na likvidaci sněhové nadílky osm pracovníků, kteří obsluhovali dvě multikáry, jeden sypač a pět traktorů s radlicemi. Úklid sněhu zajišťovali nepřetržitě od pátečního večera. „Problémy jsme měli opět se špatně zaparkovanými vozidly a pak auty, která stojí na chodnících.“

Bez větších nesnází zvládli úklid sněhu pracovníci novopackých Technických služeb. Práci jim komplikoval pouze vítr, který zafoukával chodník na Kumburský Újezd a ve Štikově.

Silničáři na Novopacku rovněž zajistili údržbu všech komunikací, i když na většinu úseků se museli opakovaně vracet.