Společnost Oredo, která se změnami přišla, zaznamenala spoustu připomínek k novým časům a spojům, a proto se je rozhodla mimořádně upravit.

Obce mohly podávat své návrhy na začátku července. Firma Oredo zhruba nadpoloviční většinu do systému zapracovala, zda budou lidé spokojení, se teprve uvidí.

Podstatná připomínka byla k autobusu z Jinolic, který dojel do Jičína v 7.40 hodin a děti tak nestíhaly začátek vyučování.

Od září bude spoj uspíšen o pět minut, takže cestující budou v Jičíně v 7.35 hodin.

Když se někdo chtěl z Kozojed či Volanic dostat do Hořic, měl od června smůlu, protože nestačil ve Vysokém Veselí přestoupit. Nová linka teď pojede v 6.15 z Kozojed a ve Vysokém Veselí budete mít šest minut na přestup do autobusu směřujícího do Hořic.Další změna se týká opět Hořicka.

Autobus z Hořic vyjížděl původně v 8.20 na Jičín. Nyní vyjede o pět minut dříve a bude nově zajíždět i do Dobré Vody či Lískovic. Do Lázní Bělohradu se z Nové Paky dostanete díky posunutí spoje o pět minut v 7.40 hodin.Školáci by tedy měli pohodlně stihnout výuku. O dalších novinkách se dozvíte na webových stránkách společnosti Oredo: www.oredo.cz.

Usnadnily vám změny v jízdních řádech cestování? Diskutujte o tom s námi pod tímto článkem