Nový spoj linky IREDO 191 pojede každou sobotu od 20. června do 30. září v 8.30 z Hradce Králové a spojí krajské město a Jaroměř s největšími středisky východních Krkonoš. Spoj zastaví u lanovky v Janských Lázních, v Peci pod Sněžkou a dojede až na hřeben k Pomezním boudám, odkud se vydá v odpoledních hodinách zpět do Hradce Králové. „Oba spoje zajistíme bezbariérovým autobusem pro handicapované občany, protože z jednotlivých zastávek vedou bezbariérové turistické trasy například do Obřího dolu či Antonínova údolí,“ dodal náměstek hejtmana Martin Červíček s tím, že tyto spoje doplní stávající nabídku víkendového spojení vlakem mezi Hradcem Králové a Svobodou nad Úpou s přestupem na autobus do krkonošských středisek.

Další změny nastávají u železničních spojů, jsou to například: trať 031 Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř, trať 041 Hradec Králové – Jičín – Turnov nebo Trať 045 Trutnov – Svoboda nad Úpou, trať 046 Stará Paka – Lomnice nad Popelkou, trať 047 Trutnov – Teplice nad Metují a na trati 064 Mladá Boleslav – Lomnice nad Popelkou.

Cestující, kteří chtějí využít autobusovou a vlakovou dopravu v Královéhradeckém kraji, najdou nejvýhodnější spojení ve vyhledávačích například: www.idos.cz. Případné připomínky a náměty k jízdním řádům mohou směřovat na e-mail doprava@kr-kralovehradecky.cz.