Zaplnily soutěžní dráhy a s vervou se pustily do hry. Svým nasazením potěšily přítomné rodiče, kteří měli opravdu co sledovat. Zpočátku si děti připadaly jak na tiskovce, neboť byly zaplaveny mračnem blesků z fotoaparátů, které si s sebou rodiče přinesli s cílem zaznamenat neopakovatelné momentky ze sportovního zápolení.

Zatímco kluci a holky soutěžili, rodiče trochu bilancovali události letošního roku. Diaklub pro jejich nemocné ratolesti připravil závody v autodráze v DDM Stonožka, bruslení na závěr sezóny na zimním stadionu, pochod za Rumcajsem, závody ve střelnici Sopka.

Zajímavé akce

Připravil i návštěvu u potápěčů v lomu Rumchalpa spojenou s opékáním buřtů, turnaj v šipkách na Studénce, klání ve stolním tenise v ZŠ Husitská. Velkou událostí byl diatábor v hotelu Štikov pro děti z celé republiky o letních prázdninách. Strohý výčet, za kterým se skrývá poctivá práce rodičů spojená s přípravou jednotlivých akcí a hlavně pestrobarevná paleta zážitků pro děti.

„Je opravdu milé, někdy až dojemné, že v době ekonomické krize, která dopadá na řadu podnikatelských subjektů, se v našem okolí najdou takové firmy, které vzdor tomu dokáží na činnost našeho sdružení finančně přispět. Škoda, že je nemohu jmenovat. O to větší dík jim patří, neboť jim nejde o publicitu, ale o to pomoci diabetickým dětem,“ uvádí předseda sdružení Miloslav Pačesný.

Rok se blíží nezadržitelně ke svému konci. Děti z Diaklubu Nová Paka se těší na další akce, které pro ně rodiče a jejich přátelé připravili. Přinesou s sebou nejen řadu dalších pěkných zážitků, ale jistě zvýší i sebevědomí dětí samotných pro jejich začleňování do kolektivu zdravých dětí.