V pondělí ve 3.00 se zastaví všechny vlakové spoje v zemi a veřejná doprava ve větších městech.

 Odborům už došla trpělivost a vyhlásily stávku na protest proti vládním reformám. Trvání akce je časově neomezené.

 V hlavním městě bude doprava podle odborářů kompletně zablokována včetně provozu metra. Takže varování pro všechny! Pokud nemusíte, Praze se v pondělí vyhněte.

 My jsme obvolali autobusové dopravce, jejichž linky projíždějí Jičínskem. Provozovatelé se ke stávce nepřipojují, takže v pondělí by měly vyjet všechny autobusové spoje.

 Potvrdili nám to zástupci firem BusLine, Osnado, Veolia i Krkonošská autobusová doprava.

 Blokace silnic na Jičínsku ze strany zemědělců není v plánu. Hovořili jsme o ní s ředitelkou Agrární komory v Jičíně Hanou Svatoňovou.
 Zajímalo nás, jak bude vypadat situace a nádražích. Od železničářů jsme se dozvěděli, že zatím nemají podrobné pokyny, máme se zeptat až v neděli.

 Na nádražích i ve vlacích by ale měly být přehledně vylepené informace o omezení v dopravě, například v Ostroměři už mají letáky od pátku.
 Soukromý přepravce Milan Fejfar, který zajišťuje dopravu zaměstnanců pro firmy v Jičíně uvedl, že se rovněž stávky nezúčastní.

 „Žádné ředitelské volno v pondělí určitě vyhlašovat nebudeme. Když se děti nedostanou do školy, tak prostě nepřijdou,“ tvrdí ředitel Základní školy v Komenského ulici v Nové Pace Milan Schlögl.