PALEC DOLŮ:
Za zmatek, zdražení a zrušení spojů

Minulý týden vypukl na jičínském autobusovém nádraží pěkný zmatek, který vyvolaly změny jízdních řádů. Na tabuli chyběly časy odjezdů a lidé luštili údaje z titěrných jízdních řádů. Když spoj našli, v autobusu se dočkali další nepříjemnosti.

Zvedla se i cena jízdenek. Oredo hlásalo, že spoje nezruší, jen je časově posune. Pravda to je jenom napůl. Některé spoje zmizely úplně nebo se posunuly tak, že jsou úplně na nic.

Některé linky byly přidány, ovšem velmi ,, inteligentně“. Z Hořic do Holovous jede autobus v 8.20, další v 8.55 (spoj posunut, dříve jezdil v 9.15), a když ho nestihnete, musíte si počkat dvě hodiny na další. Byla jsem živým svědkem, jak stará paní s plnými taškami kvůli této změně doslova ,,tvrdla“ na větrné zastávce.

PALEC NAHORU:
Za síťové jízdenky a spoje do Libáně

Názory nejsou samozřejmě jednostranné. Tu a tam slyšíme i nějakou pochvalu.

Třeba síťové sedmidenní a 30denní jízdenky se tvůrcům Ireda povedly. Díky nim můžete při pravidelném cestování ušetřit dost peněz.

Mezi málo obcí, kam spoje z Jičína přidali, patří Libáň či Nový Bydžov. Z opomíjeného Chlumu a Chodovic také jezdí více spojů do Hořic.