Samozřejmě záleží na velikosti zvířete, na tom, kde s ním bydlíte, jak často musíte navštěvovat veterináře…

Každý rok za psa musíte odvádět poplatek městu nebo obci. V obcích platíte samozřejmě méně, okolo padesáti korun, zatímco ve městech činí roční taxa okolo sedmi set korun.

Pro zajímavost: za malého psíka, například havanského, zaplatíte za granule měsíčně sto šedesát devět korun, za roční známku čtyři sta osmdesát korun, za očkování proti vzteklině tři sta korun, za očkování v klíšťové sezóně pět set korun a za veterináře ročně pět set korun.

Kolik za stravu

Když vlastníte doma většího a přešlechtěného psa, jako je královský pudl, vyjde vás měsíčně na pět tisíc korun, jen za kvalitní granule zaplatlíte dva tisíce pět set korun, za stříhání tisíc korun, za šampóny, kondicionéry čtyři sta korun, a pak další položky jako jsou sladkosti a pomůcky na česání a tak dále…

Za kočku vydáte daleko méně peněz, za pětikilové balení granulí utratíte čtyři sta korun a čičině vydrží zhruba čtyři měsíce. Pokud máte mazlíčka doma, musíte mu měnit podestýlku, která v pětikilovém balení stojí okolo dvou set korun.

Horší to je, pokud zvíře onemocní. Paní Janě stonala kočka měsíc, z toho týden pobývala na veterině. „ Kocour měl problém s ledvinami, proto byl hospitalizován týden a zhruba další tři týdny jsme ho museli k veterináři vozit na cévkování. Léčba nás přišla na deset tisíc.

Kočka versus pes:
Granule pro kočku............................................................400 Kč měsíčně
Granule pro psa.................................................................500 – 3000 Kč měsíčně
Roční poplatek za kočku.................................................0 Kč
Roční poplatek za psa..................................................... 50– 1200 Kč
Očkování kočky...................................................................není povinné
Očkování psa:
Vakcína proti vzteklině......................................................180Kč
Psinka........................................................................................280 Kč


Nemůžeme vám říct, kde ušetřit na mazlíčkovi. Záleží samozřejmě i na cenách u veterináře, které se liší. Jen menší poznatek, na internetu seženete jídlo pro vašeho mazlíčka levněji než v obchodě.

Nemohli jsme ani srovnat léčbu u veterináře, protože každé zvíře se bere individuálně a s ním i jeho potíže.⋌ (pav)