Každý týden vám nabízíme výlet na kolech v okolí našeho města. Nechte doma auto a pojeďte i s dětmi poznávat krásy Českého ráje v sedle svého kola.

Výlety jsou na dopoledne či odpoledne, ale možná, že některé maminky nebudou připravovat oběd a rodina vyrazí na celodenní výlet s tím, že si dopřeje oběd či jiné malé občerstvení v některé hospůdce. Víkend budete trávit společně, poznáte nová zajímavá místa ve vašem okolí a ještě něco uděláte pro své zdraví.

Tipy na výlety pro vás bude připravovat cyklista a cestovatel
⋌Ivan Pírko

Vydáte se z Jičína na Březinu, Ostružno a Dolní Lochov, zde na státní silnici Jičín - Sobotka se dátvlevo, ale jen asi 500 m. Poté odbočíte vpravo do Blat, Zámostí a kolem Hubojed přijedete do Mladějova. Za Mladějovem odbočíte vpravo na Roveň, ale asi 300 m před začátkem obce zahnete vpravo na Nebákov kolem bývalé kozí farmy. Od ní vede prudký sjezd lesem k chatě Nebákov, kde je možné občerstvení.

Ale není nutné tam zajíždět, lépe asi 300 m před chatou prudce odbočit vlevo a podél potoka na Podsemín a k Přibylovi, kde je to velmi krásné, romantické. Zde se dáte vpravo po asfaltce a u Věžického rybníka rovněž vpravo. Pojedete kolem rybníka k restauraci Vidlák a rybníku Vidlák. Zde je ideální místo na občerstvení buď v restauraci, nebo jen ve stánku. Odtud je náročnější stoupání na Troskovice a návrat kolem tábořiště Svitačka do Újezdu pod Troskami.

 Na křižovatce se dáte vpravo do Libunce polní a částečně kamenitou kratší cestou, nebo delší , ale asfaltovou cestou přes Hrdoňovice do Libunce a Březky, Jinolice, Zámezí, Železnice a do Jičína. Celkem asi 48 km, náročné, ale překrásné cesty s minimálním provozem aut. Zde doporučuji raději horské kolo. Pro děti do 14 let nevhodné, těžké.
⋌Zdraví vás Ivan Pírko