Na úbislavickém hřišti organizovala akci Eva Budinová. Příchozím rozdávala balónky a losy, děti mohly přímo na místě napsat a zaslat své přání Ježíškovi. Přišla téměř padesátka zájemců, která i přes mrazivé odpoledne trpělivě vyčkávala na společný „odlet“.

Sice se zpožděním, ale přeci jenom se nakonec odpoutalo od prochladlých rukou dětí i dospělých před šestnáctou hodinou celkem 183 balónků, které se vznesly do oblak. Nejmladší účastnicí pokusu o rekord byla čtyřnedělní Marcelka Nosková, která dění na hřišti pokojně zaspala.

„Bylo to krásný,“ povzdechl si malý David.

Dvě stě devadesát balónků putovalo k Ježíškovi také v Cholenicích, kde přišlo akci podpořit 150 lidí. Ti se zúčastnili i rozsvícení vánočního stromečku a přátelského posezení v místním hostinci, kde vystoupily děti z kopidlenské základní školy, ZŠ Běchary a dále Kateřina Havlíková.
Největší úspěch ale sklidilo kouzelnické duo Radek a Simona z Heřmanic.

Žáci z hořické základní školy Na Habru vypustili celkem 387 balónků.
Součástí projektu je i celonárodní rodinná soutěž, ve které děti budou vyhledávat a zaznamenávat tradiční vánoční události, zvyklosti a legendy. Dalším krokem je vydání pohádkové knížky, časopisu a řady her s vánoční tematikou.

Všechny tyto aktivity směřují k posílení tradice českých Vánoc a českých tradic obecně, k jejich udržení ve vědomí dětí.

O tom, zda se podařilo překonat český rekord, nás informovala Agentura Dobrý den v Pelhřimově.
Potvrdila nám, že nový český rekord byl vytvořen!

V České republice bylo v úterý odpoledne vypuštěno do oblak celkem 100 858 balónků z 268 obcí a měst.