Ta představí více než dvěma stům hostů zřad starostů, představitelů technických služeb a obchodních center širokou nabídku adventní výzdoby. Například na Valdštejnově náměstí stojí tři stromy, konstrukce toho nejvyššího patnáctimetrového váží 3,5 tuny bez girland. Protože je potažený nákladnými led-diodami, pohybuje se jeho pořizovací hodnota prý vřádech milionů korun. Vpřípadě zájmu firma proto nabízí možnost pronájmu či splátkový kalendář. Komponenty pro vánoční Jičín přiváželo šest kamionů a další doprovodné vozy.

Bránu nevynechali

Do světelných pramenů se oblékla také Valdická brána, podloubí zámku, fontána na Žižkově náměstí a pěší zóna. Kvidění budou vánoční stromy, čtyřmetroví andělé, vánoční motivy na sloupech veřejného osvětlení, trojrozměrné dekorace, světelné řetězy, filmové kulisy, vparku pak sochy, umělá dlažba, iglú, medvědi, tučňáci, osvětlení stromů a keřů a tzv. ledové království. Nejkřehčí dekorace spatří vuzavřené zámecké zahradě jen pozvaní hosté.

Zasloužená pozornost

Netradiční akci Rozsviťte své město, která vzbudila ve městě velkou pozornost, bude ve středu od 18 hodin doprovázet kulturní program v centru, vystoupí tři hudební kapely, zapojí se historická vojenská jednotka, samotné rozsvícení pak předznamená troubení věžníka zValdické brány.

Dosud se prezentační akce konaly na hradech a zámcích, například Jemniště, Český Šternberk, Pernštejn. Protože firma dodává výzdobu do měst, byl vybrán Jičín, který adventní výzdobu postupně rozšiřuje.