Během 17 měsíců se doktoru Jedličkovi podařilo nastartovat řadu aktivit směřujících k dalšímu rozvoji nemocnice a ke zvyšování kvality péče o pacienty.

Zaměřil se i na otevření nemocnice novým myšlenkám a aktivitě tzv. zdola, vytvořil prostor pro iniciativu zaměstnanců. Nemocnice pod jeho vedením dosáhla v loňském roce kladného hospodářského výsledku ve výši přes 18 mil. korun a ze všech společností Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje tak nejvíce přispěla k celkovému hospodářskému výsledku holdingu ve výši téměř 26 mil. Kč.

„Rozhodnutí pana doktora Jedličky litujeme, ale respektujeme jej," říká Miroslav Procházka, předseda představenstva ZH KHK, a dodává: „V nejbližších dnech bude vypsáno výběrové řízení na pozici předsedy představenstva Oblastní nemocnice Jičín, na kterém se bude doktor Jedlička podílet. Zhruba do poloviny srpna přislíbil ve funkci setrvat, měl by tedy být prostor na předání rozpracovaných projektů. V našem zájmu je s panem doktorem Jedličkou spolupracovat i v budoucnu a počítáme s tím, že s ním budeme diskutovat další projekty na rozvoj jičínské nemocnice. Za odvedenou práci mu jednoznačně patří naše poděkování."

MUDr. Tomáš Jedlička, MHA je původní profesí chirurgem. Jako ředitel úspěšně vedl 15 let nemocnici v Hořovicích a 5 let nemocnici v Mělníce. Velmi aktivně pracoval v Asociaci českých a moravských nemocnic a přednáší na odborných seminářích a kongresech.

Podmínky výběrového řízení, které bude vyhlášeno v co nejkratší době, budou zveřejněny na webových stránkách ZH KHK a.s. www.zhkhk.cz a Oblastní nemocnice Jičín a.s. www.nemjc.cz.    Veronika Svobodová

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje je zastřešující mateřská akciová společnost založená Královéhradeckým krajem v roce 2003 za účelem kontroly a vykonávání akcionářských práv v krajských zdravotnických zařízeních. Holding je 100% akcionářem ve všech krajských nemocnicích - Oblastní nemocnice Trutnov a.s., Oblastní nemocnice Náchod a.s., Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Rychnov nad Kněžnou, Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Jaroměř, Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Broumov, Oblastní nemocnice Náchod a.s. - Nemocnice Nové Město nad Metují, Oblastní nemocnice Náchod a.s. – Pracoviště klinické biochemie a diagnostiky Opočno, Oblastní nemocnice Jičín a.s., Oblastní nemocnice Jičín a.s. - Nemocnice Nový Bydžov, Městská nemocnice a.s., Dvůr Králové nad Labem.