Původní tendr město muselo zrušit, protože jeho vítěz ze zakázky odstoupil. „Rada města již pro opakovanou soutěž schválila nové zadávací podmínky," uvedla mluvčí města Magdaléna Doležalová.

Hlavní změnou je snížení předpokládané hodnoty zakázky ze 4,5 milionu korun na tři miliony korun. Rada města také změnila minimální úroveň technických kvalifikačních předpokladů uchazeče.

Radnice předpokládá, že vítěz soutěže by měl být znám v září a dokumentace by pak mohla být hotová do jednoho roku od podpisu smlouvy. První tendr vyhrála brněnská firma INTAR s nabídkou půl druhého milionu korun bez DPH. Nejvyšší nabídka byla za 4,27 milionu. Radnice po odstoupení firmy INTAR řešila, zda pro zadání zakázky oslovit druhého uchazeče v pořadí. Kvůli vysokému rozdílu téměř 370 tisíc korun mezi prvním a druhým v pořadí se nakonec rada rozhodla tendr zrušit. 

Vítězný projektant vytvoří dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení a pro provedení výstavby dopravní a technické infrastruktury a veřejných prostranství a na starosti bude mít i zajištění autorského dozoru. Při tvorbě projektu se bude řídit územní studií, kterou pro město zpracoval ateliér Cuboid Architekti. Architekti v osmihektarové lokalitě po kasárnách počítají zejména s rodinnými domy a v menší míře s obytnými domy. V centru území navrhli mateřskou školu.

V místě budou platit regulativy, aby zástavba plynule navazovala na současnou zástavbu na Čeřovce a na linii známé jičínské lipové aleje.
Původně měli areál kasáren přebudovat výhradně soukromí investoři. Žádný ze dvou pokusů předat kasárny soukromníkům se ale nenaplnil a město se v roce 2011 rozhodlo, že v revitalizaci bude pokračovat samo. První fázi přeměny areálu, demolici kasárenských objektů, již město udělalo.