Předmětem tohoto dodatku je kompletní rekonstrukce střechy na stávající budově hvězdárny, která má být podle projektu pochozí a je nyní ve špatném stavu.

„Stará střecha byla navíc lepenková a na hranicí své životnosti. Po dohodě jsme došli k závěru, že současnou, téměř sedlovou střechu vyměníme za betonovou plochou, která bude pochozí. Přišlo nám to jako dobré řešení. Navíc by se lidé v budoucnu ptali, proč jsme to neudělali již v rámci jedné opravy. Tím těmto dohadům předejdeme," řekl první muž jičínské radnice a dodal, že proměnou projde také oplocení objektu, které již také není v dobré kondici. Cena díla tedy bude navýšena o necelých šest set tisíc korun bez DPH. Kromě střechy a plotu se také počítá s „rekonstrukcí" oken, která budou mít nově venkovní elektricky ovládané žaluzie.

Podle vedení města probíhají práce na hvězdárně podle plánu. „Hotova je hrubá stavba a pokládají se stropní panely. Současně se v okolí buduje parkoviště," informovala Deník tisková mluvčí jičínské radnice Magdaléna Doležalová s tím, že stavba má být dokončena letos. Konkrétně 20. listopadu, tedy podle podmínek dotace. „Celková cena rekonstrukce je necelých devět milionů korun bez DPH," doplnila informace jičínská mluvčí Magdaléna Doležalová.