V červnu odstartovala radnice své tažení za zlepšení podoby historického jádra. Nelíbila se jí záplava stojanů s textilem, krabice s botami a další zboží, kterými bylo ověšené podloubí. Zastupitelé schválili vyhlášku, která vystavování zboží zakazuje. Rada od té doby udělila tři výjimky, které umožní umístit zboží pouze do oblouků. Zatím je získala prodejna kol, železářství a obchodník s knihami.
V uplynulých dnech strážníci rozdávali znění vyhlášky s průvodním dopisem. „Situace na náměstí se zlepšila, ale určitě to není ještě stoprocentní stav,“ poukazuje místostarosta Ladislav Brykner. „Nechceme žádné násilné kroky. Ke změně nedojde ze dne na den. Jsem rád, že většina podnikatelů to pochopila a u těch ostatních přistoupíme k sankcím, pokud podloubí nevyklidí,“ pokračuje starosta Martin Puš.

Zboží ubylo

Stojanů s textilem u některých domů na Valdštejnově náměstí skutečně ubylo, což ale také zvýraznilo špatný stav podloubí, které bude vyžadovat úpravy. Radnice proto bude jednat s majiteli nemovitostí o způsobu oprav a financování. Stanoveno bude i pořadí městských nemovitostí, které by se během volebního období měly opravit. Letos půjde o čtyři domy.
Jeden ze soukromých domů v centru byl na prodej, údajně ho koupili další vietnamští obchodníci.

Současný stav v podloubích můžete zhlédnout v přiložené fotogalerii.