V pestrém programu zhlédnou diváci ukázky nejlepších cvičení a skladeb, s výjimkou vystoupení těch nejmenších. Proč? Za odpovědí zašel Deník na jednu z hodin, které pro děti mezi dvěma a třemi roky vede Andrea Matoušová.


„Mám na starosti padesátku dětí, z nichž ty ve věku rok až dva chodí v pátek a ty až tříleté ve dvou termínech v pondělí. Je to tak nízký věk, že s nimi nelze vystoupit na tak slavnostní akci, jako je akademie,“ uvedla cvičitelka, civilní profesí fyzioterapeutka. Jak se Deník přesvědčil, je hodina plná cvičení, her, písniček, říkadel, a děti jsou každou vteřinu zapojeny do prospěšných a zajímavých aktivit. Jenže je to, přestože chodí každé z nich se svou matkou nebo babičkou, stále onen příslovečný pytel blech.

Zanedbatelný poplatek

„Vítáme každého, kdo k nám přijde. Může se podívat na cvičební hodinu a pak se rozhodnout, zda bude chodit, či ne,“ doplnila informaci paní Matoušová. Celoroční poplatek je dvě stě korun za maminku a stejná částka za dítě. Tak nízkou částku nikde jinde ve městě rodiče nezaplatí.


„Chodím sem ráda. Je to tu příjemné, přátelské. Nikdo nás do ničeho nenutí. Když nechceme, cvičíme si třeba sami. Tím, že mám ještě půlroční dítě, se syn cítil trochu odstrčený. Při návštěvě tělocvičny se mohu plně věnovat jen jemu a pomáhá to při utváření a upevňování vztahů v rodině,“ uvedla maminka Helena Jandová.

Nejmenší vítáni

„Potřebujeme mladou krev a při cvičení těch nejmladších se vytváří pozitivní vztah ke sportování i k naší organizaci,“ uvedla starostka Sokola Blažena Bohuňovská.


Ta věří, že se cvičitelce Andrei Matoušové podaří vychovat nástupkyni, protože zatím svoji činnost vykonává v rámci mateřské dovolené a po jejím ukončení se bude muset plně věnovat své profesi.


„Cvičení s malými dětmi určitě neskončí,“ slíbila starostka Bohuňovská.