VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nahlédnutí do historie jičínských skautů - 12.

Jičín - Letos si připomínáme 95. výročí založení junáckého oddílu. Dvanáctou část výpisků z kronik připravil Jaroslav Drozen.

14.12.2007
SDÍLEJ:

Šikolova vila.Foto: Archiv skautů

Rok 1999

Dne 20. února 1999 v Hradci Králové prováděli plavecký výcvik Michal Císař sen. i jun., Ondřej Dubský, Tomáš Klacek, Tomáš Tajč a Jan Vondra. Pohybový kurs KRNAPu v Dolním Dvoře ve dnech 23. až 25. dubna absolvovali Petr a Michal Císař, Jaroslav Kraus, Tomáš Tajč, Ondřej Dufek, Vít Šimral, Radek Vinkler, Martin a Jan Štraus, Leoš Drbohlav, Marek Langr, Jan Vondra, Josef Úlehla, Petra Jiránková, Tereza Vondrová, Věra Štěchová, Táňa Veselá, Šárka Dubská, Vendula Votýpková, Kateřina Viplerová, Lucie Bienová, Iva Dvořáková, Lenka Jiránková, Michal Císař sen. V Sovích dolech v Hořicích dne 9. května proběhl orientační běh za účasti Petra a Michala sen. i jun. Císaře, Jaroslava Krause, Tomáše Tajče, Ondřeje Dufka, Víta Šimrala, Radka Vinklera, Jana Štrause, Leoše Drbohlava, Petry a Lenky Jiránkové, Terezy Vondrové, Věry Štěchové, Táni Veselé, Šárky Dubské, Venduly Votýpkové, Kateřiny Viplerové.


Na podporu činnosti jsme dostali 15 000 Kč od města. Okresního kola Svojsíkova závodu v Hořicích ve dnech 14. a 15. května pod vedením Joži Stránského, Michala Císaře, Lenky Jiránkové se zapojilo 22 členů. Hlídky Severky a Jeleni obsadili prvá místa. Postoupili do oblastního kola SZ které proběhlo 11. až 13. června v Ostružně. Zde spolu s oběma hlídkami naši členové prováděli pořadatelskou službu. Hlídka dívek Severky se umístila na 1. místě, hlídka junáků Medvědi, byli druzí.


V ústředním kole 3. až 5. září v Říčanech u Prahy bojovali za doprovodu Lenky Jiránkové a Ivy Dvořákové Šárka Dubská, Petra Jiránková, Věra Štěchová, Táňa Veselá, Kateřina Viplerová, Tereza Vondrová, Vendula Votýpková, Michal a Petr Císař, Ondřej Dufek, Vít Šimral, Tomáš Tajč, Radek Vinkler. Tábory proběhly od 1. do 15. července v Heřmanově Městci za účasti 19 dětí, v Mrkvojedech od 30. července do 7.srpna křesťané v počtu 23 dětí, v Netolicích ve dnech 7. až 21.srpna vlčata a světlušky v počtu 41 dětí, puťáku v Boskovicích se účastnili 4 dospělí a 8 dětí z křesťanských oddílů.
Do Nové Paky 2. října na Memoriál rovera Kóti vyrazilo 38 členů a výlet 9. října do Žďáru nad Sázavou absolvovalo 8 členů.


Čekatelský lesní kurs proběhl v termínech 5. a 6. června a 26 června až 1. července se zkouškami 2. července. Kurs absolvovali Lucie Bienová, Petra Jiránková, Petr Chlada a Bohumil Novotný. Kurs vedl Michal Císař – Miki, Jarmila Veselá – Hvězdička, Mirek Veselý – Tichošlápek a Jiří Petráček z Hradce Králové.

Rok 2000

Dne 7. ledna 2000 do oddílu Oldskautů se přihlásili a registrovali ing. Jiří Všetečka, Mgr. Josef Kužel, ing. Miloslav Šebík, Karel Hlaváč, František Srb aby tak posílil kmen OS. Vlčata 5. a 6. února uskutečnila plavecký výcvik v bazénu a výlet po okolí Jičína.


Školský úřad předal objekt Šikolovy vily Městskému úřadu bezúplatným převodem k 1. dubnu. Podle smlouvy na nájmu ŠV jsme do 31. března školskému úřadu zaplatili 21 047 Kč. Soustředění hlídek světlušek a vlčat s výletem do Heřmanova Městce 5. až 7. května se účastnilo 24/2 členů. Poznávacího zájezdu 6. až 8. května do Studenova-Rokytnice nad Jizerou jelo 25/1 junáků a skautek. Okresní kolo závodů vlčat a světlušek bylo 13. května v Miletíně za účasti 44 dětí.


Dne 14. května uskutečnilo 13 členů sjezd Jizery v úseku Malá Skála-Dolánky. Patnáct skautek, roverů a rangers uskutečnilo 9. až 11.června výlet do Ústí nad Orlicí. Krajského kola SZ vlčat a světlušek se účastnila hlídka vlčat ve složení Ondřej Dubský, Jaroslav Gottvald, Patrik Hubáček, Roman Němec, Jakub Nyč, Jakub Seidl za doprovodu Jožina a Mikiho.

Závod

Závod proběhl 10. června v Rychnově nad Kněžnou-Studánka. Plavecký výcvik 26. a 27. června spojený s potápěním s přístrojem se účastnilo 33 členů. Od města jsme dostali na podporu činnosti 13 000 Kč. Za opravu střechy a okapů na Šikolově vile jsme zaplatili částku 57 250 Kč.
Tábora v Netolicích od 1. až 15. července se pod vedením Mirka Veselého, Radomíra Novotného a Lenky Jiránkové účastnilo 46 dětí. Na táboře Ryka v Markvarticích bylo 30 křesťanů pod vedením Anči Kovářové, Martina Paška a Jirky Rejlka. Světlušky a vlčata v počtu 35 tábořili na Farské louce u Luhu od Smrkem od 15. až 28.července za vedení Járy Veselé, Jožina Stránského a Mikiho Císaře.


Dne 7. července nám ústředí Junáka příkazní smlouvou přislíbilo 182 000 Kč na výměnu trámů, sloupků krovu, opravy zdi, svody, opravu střechy na Šikolovu vilu na Čeřovce. V regionálním tisku místostarosta Matucha říká, že od ledna bude platit nová nájemní smlouva, podle které bude celá ŠV sloužit junákům, dodává Bareš. V případě dotace Junáků budou peníze použity na zajištění nutných stavebních úprav tak, aby tam mládež mohla bez dalších obav 10 – 15 let být, prohlásil místostarosta Šebík. Pro město je výhodné s Junákem uzavřít smlouvu, vzhledem k ochotě skautů investovat vlastní finanční prostředky. Jsme rádi, že se našel někdo, kdo po městu nechce opět jenom peníze. Již na první rok může Junák přispět 181 tisíci a pokud vím na další rok by uvolněná částka mohla být daleko vyšší.


V rámci akce „Jičín město pohádky“ jsme se podíleli na programu, účastnili jsme se v Nové Pace memoriálu rovera J.Kotyka a 13. až 15. října se 10 křesťanů účastnilo celorepublikového setkání srdíčkářů v Zubří u Žďáru nad Sázavou.


Roveři Vladimír Gotvald, Petr Chlada, Bohumil a Svatopluk Novotný se zapojili do závodu K.H. Máchy v Litoměřicích.
Poslední akcí tohoto roku bylo vánoční setkání s nadílkou v Nové Pace dne 9. prosince za účasti 27 členů.

14.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 400 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA - pracoviště Hořice., V případě zájmu pište na e-mail: sekretariat@hradeckapekarna.cz, bližší informace na tel.: 730 540 455 pí Janošová nebo osobně na adrese Komenského 243, Hořice., Náplní práce je pultový prodej pečiva a curářských výrobků., Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok)., Nabízíme příspěvek na stravování nebo stravenky, firemní výrobky zdarma nebo za zvýhodněné ceny. Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Hradecká pekárna, s.r.o. - hořice, Komenského, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Jana Janošová, +420 730 540 455.

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 105 Kč

Mechanici a opraváři osobních automobilů POMOCNÝ/- Á PRACOVNÍK/-ICE V PNEUSERVISU A AUTOSERVISU - DPP. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 105 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POMOCNÝ/- Á PRACOVNÍK/-ICE V PNEUSERVISU A AUTOSERVISU - DPP - pracoviště Hořice., V případě zájmu volejte PO-PÁ od 8:00 -17.00 hod na tel.: 603 861 088 p. Lejsek nebo pište na e-mail: info@auto-lejsek.cz. Můžete se dostavit i osobně na adresu Husova 640, 508 01 Hořice také PO-PÁ od 7.30-17.00 hod., Požadujeme vyučení, předchozí zkušenosti s prací v pneuservisu vítány. Jedná se o sezónní přezouvání pneu. Odměna 90,- Kč čistého za hodinu., Nabízíme dohodu o provedení práce, vhodné pro občany EU.. Pracoviště: Josef lejsek - provozovna, Husova, č.p. 649, 508 01 Hořice v Podkrkonoší. Informace: Josef Lejsek, +420 493 621 640;603 861 088.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 27 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) PIZZAŘ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: PIZZAŘ/-KA - pracoviště Jičín., V případě zájmu pište na e-mail: jicin@turbopizza.cz nebo volejte na tel.: 724 689 115., Nově otevřená pobočka sítě TURBO PIZZA v Jičíně přijme nového člena do týmu., Výroba a ruční příprava pizzy v pizzerii s pohodovým a mladým kolektivem, jedná se o otevřenou kuchyň., Požadujeme: chuť učit se a elán do práce, zkušenosti výhodou nikoliv podmínkou (zaučíme), trestní bezúhonnost, příjemné vystupování a pozitivní přístup k práci, vlastní seberealizaci a chuť kariérně růst, Nabízíme: možnost pracovního poměru i možnost brigády, nástup do programu zaškolení se a podílení se na růstu firmy pod stále se rozšiřující značkou, mladý týmový kolektiv, možnost kariérního postupu a seberealizace při otevření nových poboček, v případě spokojenosti a dobrých výsledků bonusy. Zaměstnání na dobu neurčitou., Vhodné i pro absolventy.. Pracoviště: Turbo pizza, s.r.o. - jičín, Husova, č.p. 152, 506 01 Jičín 1. Informace: Jan Krejčík, .

Obchod - Obchod Nákupčí 15 000 Kč

Specialisté v oblasti prodeje a nákupu produktů a služeb (kromě informačních a komunikačních technologií) PŘEKLADATEL/-KA A EXPORTNÍ PRODUKTOVÝ(Á) SPECIALISTA/-TKA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘEKLADATEL/-KA A EXPORTNÍ PRODUKTOVÝ(Á) SPECIALISTA/-TKA - Pracoviště Jičín., V případě zájmu pište na e-mail: petr.hrncir@biomag.cz, bližší informace na tel.: 775247550 p. Hrnčíř., náplň práce:, - komunikace se stávajícími a vyhledávání nových obchodních partnerů, - kompletní překlady komunikace a firemních materiálů (web, katalogy, emaily, návody, reklamy...), - obchodní vyjednávání s našimi distributory a tlumočení na jednáních, prezentacích jak v ČR, tak v zahraničí, - znalost angličtiny podmínkou, - trestní bezúhonnost, znalost práce na PC , nabízíme:, - stravenky, prémie, mobilní telefon a notebook (i pro soukr.účely), možnost individuální pracovní doby, - primárně nabízíme pracovní poměr na dobu určitou 1,5 roku s možností prodloužení, - možnost práce i na DPP nebo DPČ, - možnost plného i zkráceného úvazku, Vhodné i pro osoby OZP i cizince na zaměstnanecké karty.. Pracoviště: Petr hrnčíř - biomag, Průmyslová, č.p. 1270, 506 01 Jičín 1. Informace: Petr Hrnčíř, +420 775 247 550.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První ročník recitační soutěže Libuňská básnička
21

Malí školáci recitovali v Libuni

Ilustrační snímek

Platí úplný zákaz vstupu do lesů

Bělohrad si konečně na jaře zahraje

Jičínsko - Konečně se v krajském přeboru dostane i na Bělohrad. Ten úvodní dvě utkání jarní části soutěže neodehrál kvůli špatnému terénu neodehrál.

Horut: Máme to ve svých rukou, snad to zvládneme

Jičín - Tři těsné prohry v řadě, hlavně ta poslední z Lovosic mrzí. Jičínský házenkář Libor Horut však věří, že se Ronalu podaří do play off proklouznout. Klíčem bude domácí zápas s Frýdkem-Místkem.

Sobotka o ústavním puči, výbuchy v Kladně a Keinkauf Land: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. března 2018.

Hradec má problém, Liberec má mečbol

Hradec Králové – Promrhali přesilovku pěti proti třem trvající bez sedmi vteřin dvě minuty. A říká se: Kdo nedá gól při pět na tři, prohrává. Staré pravidlo se potvrdilo i tentokrát. Hokejisté Mountfieldu i kvůli zahozené početní výhodě ve druhé třetině prohráli doma s Libercem 1:2 a ve čtvrtfinále play-off vedou Bílí Tygři 3:2.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT