Ze Švýcarských Alp se vratila osmičlenná skupina pracovníků místního K–klubu, která tam jela dojednat konkrétní podmínky letního tábora pro dvacet českých dětí.

K–klub je znám organizováním tematických, převážně letních táborů. Letos jich nabízí devět a jsou mezi nimi kromě tradičních pobytových v Havlovicích i putovní po Krkonoších nazvaný Piráti z Boženky, oblíbený výtvarný pro rodiče s dětmi v Itálii a nově od 26. července do 10. srpna mezinárodní výměnný tábor v Romontu ve Švýcarských Alpách.

Hlavní vedoucí Laďka Mařádková Romont se svými kolegy navštívila. „Dohadovali jsme konkrétní podmínky pro konání tábora. Teď už víme, že děti čeká kromě klasického táborového programu exkurze do čokoládoven, připravuje se netradiční návštěva Fribourgu (nechci prozrazovat víc, aby to zůstalo překvapením pro děti), výlet po horách s přespáním venku, oslava švýcarského státního svátku prvního srpna,“ uvedla hlavní vedoucí.

Atraktivní pobyt

Pravděpodobně bude pobyt dost zajímavý, protože Švýcaři jsou oproti nám konzervativnější a ne tak otevření a spontánní. Sledovat přátelský střet těchto dvou naturelů bude jistě zajímavé. Naši navštívili chatu Le Chach, kde budou děti o prázdninách ubytovány.

„Leží ve výšce 1345 m ve Švýcarských Alpách v krásném prostředí v nížší části hor,“ upřesnila Laďka Mařádková. Podle informací z K–klubu je ještě pět míst volných. Předpokládaná cena je sedm tisíc korun. Organizátoři požádali město Jičín a Královéhradecký kraj o grant.

Tábora se zúčastní dvacet dětí ze Švýcarska a dvacet z Česka. Doprovázet je bude deset českých vedoucích a na místě k nim přibude dvanáct švýcarských. „Maminky nemusí mít strach o stravování. Obě strany mají své kuchaře, takže děti čeká jak tradiční česká, tak i tradiční švýcarská kuchyně,“ upřesnila informace Laďka Mařádková. Další informace lze získat na www.kackojicin.cz