VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jičínské oddělení policie otevřelo novou recepci

Jičín - Půldruhého milionu stála nová recepce a s ní související prostory obvodního oddělení Policie ČR v Jičíně. Služebna konečně připomíná pracoviště nového století.

4.3.2008
SDÍLEJ:

Recepce obvodního oddělení policie při slavnostním zahájení provozu.Foto: DENÍK/Radovan Sál

Na obvodním oddělení Policie ČR Jičín byla v pondělí 3. března v deset hodin otevřena nová recepce vybudovaná v rámci Projektu P1000. Slavnostního aktu se účastnili plk. JUDr. Jaroslav Jonák, zástupce ředitele SVčK Hradec Králové, starosta Jičína ing. Martin Puš a další významní hosté. „Cílem Projektu P1000 je vybudování zcela nového přístupu k veřejnosti ze strany policie a vytvoření nového vzhledu a prostředí služeben. Jeho prioritou je vybudování trvalé důvěry v Policii ČR a odstranění bariér mezi veřejností a policií,“ uvedl doktor Jonák v úvodním slovu.

V rámci uvedeného projektu bylo v loňském roce zrekonstruováno 51 služeben a do roku 2010 by měla být postupně modernizována většina policejních služeben na celém území ČR. Nové prostory recepce obvodního oddělení PČR v Jičíně jsou vybaveny moderními technologiemi, bezbariérovým přístupem, sociálním zařízením i pro hendikepované občany a v neposlední řadě i dětským koutkem.

Nové prostory

Nové prostředí služebny by mělo přispět nejen k zlepšení kvality práce policistů, kterých zde v současné době slouží šestačtyřicet, ale hlavně k spokojenosti občanů, kteří by měli prostory vnímat jako místo důvěry a bezpečí. Znalost jazyků „Pracovnicí nové recepce je vyškolená civilní zaměstnankyně, která splňuje všechny předpoklady k tomu, aby mohla co nejlépe pomoci občanům přicházejícím na recepci.

Rekonstrukce a modernizace policejní služebny v Jičíně si vyžádala celkem 1,5 milionu korun,“ uvedla tisková mluvčí Hana Klečalová. Jak upozornil Jaroslav Jonák, tak musí ovládat většinu znalostí, které mají policisté, a také světové jazyky.

Spolupráce

Starosta Martin Puš ocenil mimo jiné spolupráci městské a státní policie a připomenul, že záleží na jednotlivých policistech, jak je budou lidé vnímat. Hned první den bylo konstatováno, že informovanost občanů o sídle obvodního oddělení je mizivá a značení nedostatečné.

Vedením obvodního oddělení bylo přislíbeno značení zlepšit. Vstup do nových prostor je v Balbínově ulici v budově těsně přiléhající k jezuitské koleji u kostela sv. Ignáce.

Autor: Radovan Sál

4.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení