Do konce června bude uzavřena hala sportovního areálu. Důvodem je rekonstrukce palubovky ve velké tělocvičně, která si vyžádá investici 2,5 milionu korun.
„V hale, kde se hraje házená, je ještě původní z roku 1975, životnost je přitom odhadována okolo pětadvaceti let, takže má určitě nejlepší léta za sebou,“ uvedl tajemník Peter Bareš. Podlaha už také ztratila funkce jako pružení či tlumení nárazů, dochází ke štěpení, které by mohlo ohrozit uživatele sportovního zázemí.
„Docházelo k drobným úrazům, takže doufáme, že kompletní výměna palubovky bude riziko eliminovat,“ říká sekretář oddílu házené Aleš Babák. Připouští, že uzavření haly způsobí házenkářům v nejbližších dnech problémy v kategoriích mladší dorost, starší žáci a muži B. Ti v neděli sehrají rozhodující zápas druhé ligy, a pokud vyhrají, čeká je kvalifikační boj o první ligu. „Nemůžou hrát doma, což může výsledek hodně ovlivnit a zhatit celoroční snahu. Chtěli bychom sehrát zápas v Nové Pace i kvůli dostupnosti pro diváky, o místě se stále rozhoduje. Zbývající dvě kategorie jsou ve hře o mistra republiky a za tréninky musí dojíždět do Paky a Bělohradu, nebo je absolvují na jičínském venkovním hřišti, kde nás limituje počasí,“ uvedl Aleš Babák. Odměnou za současnou situaci bude pro sportovce nová palubovka.