VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mateřské centrum Kapička se ocitlo na rozcestí

Jičín - Radnice potřebuje vědět, co bude organizace dělat, jaké jsou její další plány a finanční náklady.

7.3.2008 1
SDÍLEJ:

Z valné hromady Kapičky.Foto: DENÍK/Radovan Sál

Mateřské centrum Kapička v Jičíně poskytuje podle webových stránek města místo pro přebalení a nakrmení batolat, aktuální informace týkající se problematiky maminek na mateřské dovolené, zázemí k setkávání maminek a dětí, besedy, dětské herny, tvůrčí dílny a další aktivity. Jeho činnost je podporována MěÚ Jičín, Krajským úřadem HK, sponzory. Bohužel poslední aktualizace těchto informací je ze září roku 2005.

V povědomí veřejnosti je, že jde o organizaci, která umožňuje tři dny v týdnu, vždy dopoledne, vzájemné setkávání maminek s dětmi v areálu 3. MŠ J.Š. Kubína. To, že tam mají od roku 2004 azyl, je zásluhou místní radnice. Jak se nyní ukazuje, jde sice o vhodný objekt, ale na okraji města.

Maminky by přivítaly prostor, kde mohou na chvíli nechat své děcko pod dohledem a odběhnout si zařídit, co potřebují. To sice ze současného místa také jde, ale ztráta času je velká. Jenže tohle není hlavní problém Kapičky v současnosti. Tím je nevyjasněnost koncepce.

Koncepce

Místostarosta Richard Koníř na valné hromadě v pondělí žádal: „Město potřebuje znát koncepci organizace, její cíle, náklady.“ To je zcela legitimní požadavek i dalších organizací a potenciálních sponzorů. Kapička zatím není ani schopna odsouhlasit svůj rozpočet. K tomu je třeba přítomnosti dvoutřetinové většiny členek (těch je 53), ale na listopadovou valnou hromadu jich přišlo jen 23 a v pondělí 14. To spolu s návrhem ambiciózního projektu vyžadujícího téměř dva miliony korun snižuje kredit nesmírně potřebné organizace.

Pravděpodobně bude třeba změnit stanovy, protože ty dosud neumožňují vyloučit členku, která není aktivní a nechodí na dojednané schůze. Určitě by se poté ukázalo, že členek Kapičky je podstatně méně než oněch 53. Podporu MěÚ vyjádřil Richard Koníř, který zároveň označil současné období za „rozcestí“ v existenci centra.

Program

„Domnívám se, že by Kapička neměla brát na svá bedra další funkce, ale držet se osvědčeného programu setkávání a vzájemné výpomoci. Vše nové musí jít zevnitř,“ upozornil místostarosta.

Vedoucí oddělení sociální péče a zdravotnictví Mgr. Věra Vaníčková potvrdila ochotu městského úřadu: „Odbor může poskytnout na sociální a jiné humanitární účely pouze příspěvek dle zákona, nikoliv dotaci. Kapička si musí podat žádost, jenže potřebujeme znát údaje, o kterých se zmínil pan místostarosta.“ Sportovní terminologií řečeno je na tahu mateřské centrum.

Autor: Radovan Sál

7.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jiří Štefek.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení