Cílem akce je upozornit veřejnost na onemocnění cukrovkou, jehož neustálý nárůst je již alarmující. Výstava poskytne možnost seznámit se s problematikou prevence a léčby diabetu. V neposlední řadě bude možnost měření hladiny krevního cukru a konzultace s lékařem.


Od 10 hodin do 17 hodin budou vystavovatelé prezentovat zdravou výživu, potravinové doplňky, širokou nabídku zdravotnické literatury. Diabetici se mohou seznámit s problematikou péče o nohy, sledování hladiny cukru. Součástí výstavy bude měření hladiny krevního cukru, krevního tlaku a tělesného tuku zdarma. Přítomni budou zástupci Svazu diabetiků, kteří poskytnou informace o činnosti místní jičínské pobočky. Lékař i internista a diabetolog poskytnou odbornou konzultaci. Akce není určena jen pro diabetiky, ale také pro širokou veřejnost, protože zásady životního stylu prezentované na výstavě platí pro všechny bez rozdílu.


Měření hladiny krevního cukru by měli využít především ti, kteří trpí obezitou a vysokým krevním tlakem, mají výskyt cukrovky v rodině a jejich věk je vyšší jak 40 let. Tyto osoby mohou mít totiž zvýšené riziko onemocnění cukrovkou. Diabetologický den tohoto rozsahu proběhne v Jičíně poprvé. V následujících letech se stane jičínskou tradicí.