Radnice čelila kritice, že nepodporuje cyklisty a nevytváří pro ně podmínky ani při rekonstrukci ulic, dokladem byla ulice Vrchlického, která byla v obou částech výrazně zúžena. Téma se opakovaně řešilo i na veřejných zasedáních zastupitelstva. „Chceme se k tomuto problému nějak postavit. Máme zhruba šest let starou studii cyklostezek, komise se s ní seznámí, aktualizuje ji a navrhne systém fungování ve městě a hlavně napojení na cyklostezky v okolí,“ říká starosta Martin Puš.

Vedení radnice do komise nominovalo Ladislava Bryknera hlavně proto, že je velkým příznivcem cyklistiky. „Spousta lidí se ptá, proč v některých ulicích vznikají parkovací místa a ne cyklostezky. Vysvětlujeme jim, že bychom museli redukovat zeleň, což by ale narazilo na další kritiku. Určitě by však město mělo být pospojované cyklostezkami. Vím, že jezdit na kole po frekventovaných komunikacích je problém, pokusíme se něco vymyslet,“ říká místostarosta Brykner.

Propojení

 Propojení by se mělo dočkat Nové Město, Čeřovka a stadion, diskutuje se o řešení cyklodopravy na hrázi rybníka Kníže. Inspiraci chce radnice hledat i v zahraničí, jedním z partnerských měst je Wijk bij Duurstede v Holandsku, které je vyhlášené nadstandardními možnostmi pro cyklisty.

Městský úřad by nyní chtěl znovu oživit spolupráci například formou výměnných stáží. Reciproční návštěvu za cílem získat poznatky v řešení dopravy by mohla absolvovat právě jičínská cyklistická komise.