To, že se rozhodli radní řešit do budoucna centrum města, komplexně prolíná i do seznamu akcí připravených na tento rok v Programu regenerace městských památkových rezervací a zón. Státní podpora ve výši 1 450 tisíc korun spolu s částkami, které musí uhradit vlastníci objektů činí 2 658 000 a za tyto peníze by měl například zámek konečně dostat nové výkladní skříně, okna, dveře a drobnější opravy fasády.

Zámek

Zámek stojí do budoucna před velkou rekonstrukcí vzhledem k problémům s krovy, ale řešení tohoto problému není tak akutní jak se zprvu zdálo. Na Valdštejnově náměstí si město samo pro svůj majetek vymínilo opravit fasádu, obnovit pilíře a natřít okna a střechu na domě čp. 57 a podobné práce jsou přichystány i pro dům čp. 99, kde navíc dojde k hydroizolaci nosných konstrukcí.

Obnovy fasády , repase dveří a oken se dočká i čp. 33. Dům je v soukromém vlastnictví a na celkové náklady 100 tisíc korun přispívá stát padesáti, město deseti a majitel 40 tisíci korun. Ze 7 projektů se náměstí týkají čtyři.

Šest set tisíc jsou předpokládané náklady na další etapu opravy kostela P.Marie De Sale , sto tisíc bude stát obnova čelní fasády a výměna oken na Městských lázních v ulici Boženy Němcové a repasí dveří se dočká i dům čp. 15 na náměstí Svobody. Tři opravované objekty vlastní město, tři soukromé osoby a jeden církev.