Přípravy vyvrcholily ve čtvrtek celodenním školním programem a odpolední retro výstavou pro veřejnost. Na besedu do školy zavítal první polistopadový starosta města Ivan Matějka. Velký úspěch měla i modní přehlídka a ukázka spartakiády v tělocvičně. Odpoledne žáci připravili pro veřejnost retro výstavu z věcí, které jim zapůjčili rodiče a prarodiče. Mnozí z nich díky tomu poprvé viděli třeba klasický vytáčecí telefon.

„Děti zpovídaly rodinné příslušníky a zaznamenávaly jejich vzpomínky na dobu před rokem 1989 a shromažďovaly retro předměty. Měly možnost zapojit se do vědomostní soutěže. V hodinách výtvarné výchovy žáci a žákyně tvořili plakáty, transparenty a koláže, které později použili na výzdobu školních prostor," přiblížila přípravy paní učitelka Jitka Víchová.

Návštěvníci si mohli prohlédnout staré školní pomůcky, výtvarné práce, dobové oblečení, Jičínské sametové noviny, ukázky samizdatové literatury a úryvky z Kroniky města Jičína z roku 1989 a jiné materiály. K listování byla přístupná také školní kronika. Velký školní projekt ocenili i sami žáci. „Nové informace jsme se dozvěděli zábavnou formou. Bylo to lepší, něž jen sedět v lavici a poslouchat," shodli se žáci sedmé třídy. „Rodiče byli rádi, že se zajímám. Babičku s dědou pak potěšilo, že se mohou pochlubit věcmi z mládí, o kterých jsem dříve říkal, že už je to jen harampádí," přiznal jejich starší spolužák z devítky.

Hořice oslavily výročí revoluce koncertem a také videomappingem na budově radnice.
Radnice se proměnila v promítací plátno