Právě jim bych chtěl za spolupráci a podporu moc poděkovat. Bez jejich každodenní práce by Jičín nebyl tím, čím je. Osobně mám velkou radost z toho, že Jičín je prosperující moderní město, které si však zachovává svoji historickou tvář. Nově se rovněž již téměř dvacet let profiluje jako pohádkové město, a proto jsem velice potěšen, že jsme s představiteli nadace Jičín město pohádky našli společnou řeč a na letošním festivalu to opravdu bylo znát.

Dobrý pocit kazí snad jen přístup některých zastupitelů k problematice bioplynové stanice. V okamžiku, kdy se jedná o budoucnost Jičína a o to, jestli budeme městem smradu a nebezpečného odpadu, se zdržet hlasování považuji za obrovský populismus a nezodpovědnost vůči občanům. Za půl roku měl každý dostatek času k sehnání veškerých informací a Jičiňáci by měli vědět, jak se jimi zvolení zástupci k této problematice staví.
2010: koupaliště, park i 20 let pohádky

Příští rok bude pro město velice významným a občané by měli dostat hned několik krásných a dlouho očekávaných dárků. V květnu se otevře nově rekonstruovaná zámecká zahrada a já doufám, že se stanem důstojným prostředím pro trávení volného času či pořádání kulturně-společenských akcí. Věřím, že alespoň část letní sezony bude sloužit nově zrekonstruované koupaliště Kníže, jehož přestavba právě začíná.

V červnu by měla být dokončena moderní tělocvična u I.ZŠ a zimní stadion by se měl konečně dočkat zastřešení. Osobně se moc těším na Valdštejnské slavnosti a také na jubilejní 20tý ročník festivalu Jičín město pohádky. Doufám také, že se bude dařit všem organizacím a spolkům a že nám připraví bohatý kulturní a společenský program po celý rok.

Vzhledem k tomu, že se letos konají komunální volby, moc bych si přál, aby rozhodování v orgánech města i v roce 2010 bylo především pro občany a ne v duchu politiky a osobních ambicí jednotlivců. Martin Puš, starosta Jičína