Celá aféra vedla k rozpadu radniční koalice mezi ODS, ČSSD a TOP 09. Právě zástupci posledně jmenované strany vypověděli koaliční dohodu a Tomáš Frýba (neuvolněný místostarosta) s Danielem Novotným (radní) odstoupili ze svých postů.

Miloš Starý v úvodu jednání vystoupil s tím, že Tomáš Frýba (TOP 09) požaduje jeho rezignaci z funkce zastupitele.

„Samozřejmě neodstoupím, to bych udělal, jen pokud by mě k tomu vyzvali voliči,“ uvedl Miloš Starý. Poté poprosil Petra Brunnera (informatika městského úřadu), aby pustil reportáž České televize, odvysílanou na konci ledna, ve které redaktoři informovali v hlavních zprávách o takzvaném špiclování v Jičíně. Záznam vyvolal mezi zastupiteli, ale i občany rozvášněnou debatu.

 „Nejmíň stokrát jsem někomu objasňoval, jak celá aféra vznikla. Řeknu to i po sto prvé. V okamžiku, kdy byl proveden audit v technických službách, volal mi Bob Šviha. Oznámil mi, že na jeho základě došlo ke snižování pracovních míst, a tím propustili jeho manželku. Ptal se, zda byl součástí kontroly i monitoring počítačů. Sdělil jsem, že ne a že není důvod ho nezavést. To ale neznamená, že jsem řekl: běž a nainstaluj monitorovací zařízení,“ vysvětlil Tomáš Frýba. Podle Petra Brunnera router fungoval jen krátce. K tématu se vyjádřili přítomní v sále. 

Obyvatelé, kteří vystoupili před zastupitelstvem, projevili nesouhlas s jednáním Tomáše Frýby. „Pane Frýbo, mě by hanba fackovala. Já od začátku sleduji vaši politickou kariéru, ale nechápu, proč jste před televizí přiznal svoji vinu a pak ji popíráte, takhle slušný člověk nejedná.“

Mimoto byl také vyzván ředitel technických služeb Čeněk Strašík, aby se k problému vyjádřil. „Vím přesně, co moji podřízení během pracovní doby dělají i bez monitorování jejich přístrojů. K incidentu se nyní nechci vyjadřovat, protože může být podkladem ještě pro další jednání.“

Dmitrij Pavlenko se vyjádřil k výsledku auditu: „Podle mě je pracovní poměr místostarosty Josefa Dvořáka v technických službách, kde odpracuje tři hodiny týdně, nadbytečný. Ve své funkci však nadále zůstává a pobírá plat.“

Spousta přítomných přišla na zasedání kvůli volbě nového místostarosty a radního nebo aby zjistili, zda Tomáš Frýba dodržel svůj slib a požádá vedení radnice, aby odstoupilo. Nikdo však návrh na projednání nepodal.
V radě nadále zůstává pět členů a dvě místa jsou neobsazena. Kompetence Tomáše Frýby (cestovní ruch) zřejmě převezme Miloslav Kůta.

Aktéři alespoň schválili rozpočet města na letošní rok, převod pozemků Českých drah do vlastnictví města a mnohé další.