VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: U zápisu se dětem na jičínské 2. ZŠ líbilo

Jičín - Včera probíhal na mnoha školách již druhým dnem zápis dětí do prvních tříd. Na II. základní škole v Jičíně měli šest přijímacích míst, to znamená, že dvanáct učitelů a ředitel se plně věnovalo rodičům a jejich ratolestem.

17.1.2009
SDÍLEJ:

Ze zápisu budoucích prvňáčků na jičínské 2. ZŠ.Foto: DENÍK/Radovan Sál

„Největší nápor byl již ve čtvrtek mezi 13. a 15. hodinou. To přišly dvě třetiny rodičů. V pátek jsme zredukovali počet na dvě pracoviště, ale stále bylo plno,“ uvedl ředitel školy Milan Smolík.

Podle jeho vyjádření se stále více rodičů zajímá nejen o první třídu, ale i o další možnosti, které zařízení poskytuje, jako jsou kroužky, různé akce typu pohádkového festivalu a podobně. Deník zjistil, že rodiče zajímá i celková atmosféra ve škole, vztahy dětí a kantorů, ale i v učitelském sboru.

Kolik bude tříd, se zatím neví

Základka má v průměru 505 dětí v 19 třídách a zatím počet těch, které se dostavily s rodiči k zápisu je dostatečný. Kolik tříd zde bude je odvislé mimo jiné od dalších jednání na poradě s řediteli všech škol.

Ze Soběrazi přivedla maminka svého synka Adama, který určitě netrpěl nemluvností. I proto jsme se dozvěděli, že se mu ve škole „líbí dobře.“ Kdyby byl přijat, tak tu bude mít i kamarádky ze školky. „Využíváme spolupráce s mateřskými školami. Chodí k nám a děti při zápisu nejsou stresovány cizím prostředím,“ prozradil ředitel.

Dobrou reklamu škole dělají i bývalí absolventi. Ti chodí přibližně třikrát do roka, v sobotu, a protože jsou ve věku rodičů nebo prarodičů, mohou na základě toho, co vidí, školu svým dětem nebo vnoučatům doporučit. A to se také děje. Příchozí včera vítaly dvě trojice Rumcajsů, Manek a Cipísků. Každé dítě dostalo pohlednici s Cipískem a první vysvědčení s obrovskou jedničkou.

Budoucí spolužáci z prvního stupně přispěli drobnými dárky jako byly velmi oblíbené vystříhané myšičky. „Nepatřím sem podle bydliště, ale znám školu a její atmosféru. Myslím, že se tady bude synovi líbit,“ uvedla za mnohé další právě maminka Adama. Počty dětí se změní odklady školní výuky, ale i tak bude mít ředitel zamotanou hlavu, kolik vlastně prvňáků bude jeho školu od září navštěvovat.

Autor: Radovan Sál

17.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Klára Dostálová: Na zázraky nevěří, ale volební účast odhaduje na 70 %

Hořice - Klára Dostálová z Hořic, náměstkyně ministra pro místní rozvoj, jednička na kandidátce ANO 2011v Královéhradeckém kraji při svém hlasování v hořické hasičské zbrojnici uvedla:

Nejmenší Petrovičky nemají ani obchod, na pivo chodí k sousedům

Petrovičky - Občané obce s nejmenším počtem obyvatel v Královéhradeckém kraji volí na dvaceti metrech čtverečních.

Volby z nemocničního lůžka. Pacienti chtěli volit

Jičín - V sobotu po půl deváté zamířily do Oblastní nemocnice v Jičíně s přenosnou urnou Romana Kadlecová a Dominika Raulímová.

Do bílské volební místnosti jsme museli utéct

Bílsko u Hořic - Do volební místnosti v obci jsme museli doslova utíkat. V patách nám byla početná rodinka nutrií, která sledovala volební situaci v blízkosti obecního úřadu. Když jsme chtěli zjistit k jaké politické partii se přiklání, rozeběhly se za námi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení