Vraťme se ve vzpomínání do čeřovských ulic. I Čeřovka měla své významné obyvatele, majitele vilek či nájemníky bytů. Posuďte sami. Básník Miloslav Bureš, autor známé sbírky básní Otevírání studánek, kterou zhudebnil Bohuslav Martinů, pracoval tehdy v regionální redakci Českého slova a bydlel v domě ve Štrauchově ulici, jak se nadneseně říkalo, na náměstíčku.

O dva domy dále žil, vlastně dožíval ve své vile známý herec, člen činohry Národního dívadla a ředitel herecké společnosti Karel Jičínský.

Josef Bergr, starosta Sokola, který za svůj neohrožený vlastenecký postoj zaplatil v Osvětimi životem, bydlel v Sidonově, později Jaselské ulici. O ulici níže pak druhý muž, který položil život na oltář vlasti. Právník okresního úřadu JUDr. Nesvadba zemřel v Terezíně. V Jakubcově ulici bydlela se svojí matkou a sestrami Věra Plívová, známá o roky později jako režisérka dětských filmů Šimková. Nedaleko žil ředitel chrámového kůru a varhaník pan Plemeník, za rohem v Argonské ulici budoucí divadelní a rozhlasový režisér a zakladatel pražské Violy Josef Henke, a na konci ulice Sláva Řehák, spoluzakladatel českého skautingu, za protektorátu internovaný v německé věznici.

V Jičíně se traduje, že Čeřovka byla vždy čtvrtí a místem bydlení hlavně profesorů a vojenských gážistů. Něco na tom je, vždyť jen profesorů středních škol jsem napočítal 19. A co jméno, to veliká osobnost.

Vladimír Bíma, Jaroslav Brodský, Josef Fišer, Vladimír Holub, Františka Hrabětová, Jaroslav Kopáček, Josef Lazák, Marie a Josef Loudovi, Václav Mánek, Jaroslav Madlafousek, Bohuslav Navrátil, František Pauk, Josef Prokop, Václav Rybařík, Bohuslav Řehák, Pavla a Jiří Trejbalovi, Vojtěch Tourek. Dále to byli úředníci pošty a spořitelny, nemocenské pojišťovny, soudci a prokurátoři, zaměstnanci ČSD a finančního úřadu, učitelé základních škol, příslušníci četnického sboru. Byli tři. Pan Bilanský, pan Ondráček a pan Šrejma. Zajímavé, že lékař jenom jeden - MUDr. Jaromír Lhoták.