Od konce listopadu do poloviny ledna si mohou návštěvníci městského úřadu prohlédnout výstavu Greenway Mrlina, jejímž autorem je Jan Ritter, předseda občanského sdružení Labská stezka. Na volně přístupných výstavních panelech uvidíte průběh přípravy nové cyklostezky ve fotografiích, na mapách a dalších dokumentech, ale i bohatou fotodokumentaci různých doprovodných kulturních, vodáckých a turistických akcí, které připravuje občanské sdružení Labská stezka.

Podle projektu Greenway Mrlina povede nová cyklostezka navazující na Labskou cyklotrasu v Nymburce, a propojí tak Středočeský a Královéhradecký kraj.

Na Jičínsku je stezka projektově zpracována z Kopidlna přes Únětice a Drahoraz, Chyjice, Veliš, Podhradí a Vokšice až do Jičína, což zatím není konečná verze a autoři chtějí s pomocí měst, obcí i obyvatel hledat lepší alternativy v tomto úseku.

Odbočka z Mrliny k jejímu prameni na trase Kopidlno – Příchvoj umožní napojení na síť stezek Českého ráje. Podaří-li se v budoucnosti dotáhnout také záměr stezky Cidlina, vznikl by okruh Cidlina – Labe – Mrlina ve tvaru trojúhelníka.

Během ledna se uskuteční na MěÚ setkání s jedním z tvůrců Janem Ritterem.