Navíc v tomto období žádný velký zájem o svatební obřady není, takže není důvod spolku nevyhovět,“ uvedla matrikářka Štěpánka Šindelářová.

O tom, že modelářství je vášní na celý život a nevyhýbá se ani mladým, ani starším, svědčí výstava, která se pravidelně koná v obřadní síni jičínského zámku. Včera byla ukončena a i letos, již podeváté, její organizátoři slavili úspěch potvrzený obrovským zájmem veřejnosti.

Velký zájem

Jestliže minulou neděli přišlo obdivovat vystavené exponáty čtyři sta návštěvníků, za celý týden jich bylo minimálně tisíc. O vše se postaral místní kroužek železničních modelářů, který již několik let pracuje v prostorách 1. základní školy. Není jednoduché najít místo pro tak náročnou činnost jako je železniční modelářství, kdy není možné kolejiště neustále skládat a rozkládat.

Nároky na místo jsou velké a škola prostory poskytla. Na druhou stranu mají žáci ideální možnost se ledacos v kroužku přiučit. Modelářem se nestává ten, kdo má peníze a vše si koupí, i když bez peněz to také nejde, ale především ten, kdo má šikovné ruce, velkou trpělivost a vztah ke kolektivu. Patnáct členů spolku připravilo zajímavou podívanou.

Do obřadní síně se vešly celkem čtyři dráhy, na jejichž složení potřebovali modeláři 15 hodin. Výstava byla navíc doplněna i filmovým sestřihem z činnosti spolku.