On sám bydlí v domě poblíž parku v ulici Českých bratří. Podle jeho informací se situace v domě uklidnila po odstěhování jedné nájemnice, která dělala neskutečný nepořádek.

„Nyní vládne v ulici klid a já sám se snažím udržovat pořádek i v nedalekém parčíku. Pokud vidím na zemi ležet igelitové tašky, hadry a další odpadky, seberu je a vyhodím do popelnice.“

Dále reagoval na fotku, jež byla součástí článku, a na které je zachycen se svojí dcerou a vnučkou v parku na lavičce. Vysvětlil nám, že je jedním z mála lidí, kteří o tuto lokalitu pečují, a do parku za ním dochází i vnučka s dcerou, které se tu občas zastaví.

Postěžoval si ale na rušení nočního klidu v Denisově ulici, a to zejména když mladí lidé opouštějí zdejší restaurační zařízení. „Je to neskutečný rámus, křičí po celé ulici, že se nedá spát, také převracejí popelnice, vyhazují flašky,“ stěžoval si Vladimír Dušek. Městská policie o tomto problémovém místě ví, a často do lokality zajíždí.

„Stále k nám na stanici volají rozzlobení obyvatelé a stěžují si na velký hluk a nepořádek před diskotékou. Mladí ničí zrcátka u aut, poškodili plot u mateřské školky. Do její zahrady chodí popíjet a nechávají tam po sobě rozbité láhve. Zhruba od třiceti občanů, kteří bydlí v okolí, jsme obdrželi petici, ve které žádají umístění kamery před budovou. Ta by měla být spuštěna na konci října a umístěna na křižovatce mezi ulicemi Denisova, Fügnerova a Dělnická,“ řekl Deníku Karel Juryca. ⋌ (pav)