Jedním z takových případů je i okolí nemocnice, kde uklizeno není. Technické služby se sem se strojem nedostanou.

„U nemocnice byl odhrnutý jen vchod, chodníky ne. Máme moc široké stroje a na tato místa se nedostaneme,“ vysvětlil ekonom Technických služeb Miloslav Frýba s tím, že podobné úseky monitorují. Patří do nich i cesty k nádraží. I sem se ale technika dostane jen na jedné straně ulice. Na druhé u hasičského výjezdu jsou vysazené stromky, což omezuje údržbu.

Stroje se nevejdou na všechny chodníky

Letošní zima je zkouškou, jak plán zimní údržby vytvořený radnicí bude fungovat. Deník zjistil, že po sněhové nadílce je zhruba polovina chodníků neošetřených. Úplně bez odhrnutí zůstala například ulice Denisova.

Souhlasí s tím i pracovníci Technických služeb: „Uklízí taková slabší polovina. Monitorujeme ulice a po zimě uděláme vyhodnocení a navrhneme upravený rozpočet. Letos nám přibyly jen dva kilometry chodníků, ale do budoucna jich bude asi více,“ řekl Frýba s tím, že bude pravděpodobně potřeba zakoupit nové a menší přístroje, jejichž pořízení není levnou záležitostí. Jeden takový stojí od 300 do 800 tisíc (podle typu).

„Je to zkušební zima a sněhu ještě tolik nenapadlo. Každopádně patří poděkování všem, kteří nám s jeho úklidem pomáhají,“ vzkázal starosta Jičína Martin Puš občanům a dodal, že je všechno závislé i na technice, kterou mají k dispozici.

Uklízíte před svým domovem na chodníku sníh? Diskutovat můžete pod tímto článkem, nebohlasovat u jednoho zčlánků souvisejících.